Gyvenimas

2019.04.06 20:17

Lietuvos lenkas pasiekė pasaulio rekordą: neįtikėtiname šaltyje dviratį mynė 8 valandas

LRT.lt2019.04.06 20:17

Lietuvos lenkas Valerjanas Romanovskis, iki šiol pasiekęs ne vieną pasaulio rekordą, šeštadienį dar kartą įrodė galintis įveikti net ir patį didžiausią šaltį. Jis pasiekė ilgiausio važiavimo dviračiu esant minus 100 laipsnių temperatūrai rekordą – mynė 8 valandas. Pasiekęs rekordą, dviratininkas mynė toliau, nors temperatūra nukrito ir iki beveik -150 laipsnių Celsijaus.

V. Romanovskis su komanda vykdo daugiaetapį projektą „Oswajamy Mróz“ („Prisijaukiname šaltį“). Pirmajame projekto etape jie praleido 100 valandų -50 laipsnių temperatūroje, o antrasis etapas įvyko šeštadienį.

Renginio metu stadione stovėjo sunkvežimis su mobiliąja termokamera, kurioje laikėsi -100 laipsnių temperatūra. Tokioje temperatūroje be pašiltukų ir kitų galimybių pasišildyti V. Romanovskis ant dviračio bandė praleisti kuo ilgesnį laiką.

Be V. Romanovskio ir Piotro Marczewskio, šalčio kameroje apsilankė lenkų alpinistas Piotras Śliwinskis, pernai įkopęs į Everestą, ir Kamilas Goll – jaunas vyras po onkologinio susirigimo, kuriam buvo transplantuotos donoro kamėninės ląstelės. Tiek Kamilas, tiek V. Romanovskis yra susiję su Lenkijoje veikiančia donorų duomenų baze DKMS, Valerjanas yra jos ambasadorius. V. Romanovskis važiuoja ne vien dėl rekordo ar mokslinių tyrimų, o norėdamas atstovauti kilniai idėjai ir įkvėpti daugiau drąsos ir ryžto sergantiems onkologonėmis ligomis.

Kamieninių ląstelių donorų duomenų bazė, kurios ambasadoriumi yra V. Romanovskis, savo Facebook paskyroje pranešė, kad Gineso rekordas buvo pasiektas 19 val. (18 val. Lenkijos laiku), esant -100 laipsnių šalčiui. Tačiau pats V. Romanovskis mynė pedalus ir toliau, o vienu metu temperatūra siekė arti -150 laipsnių šalčio.

Po šio iššūkio V. Romanovskis ruošis trečiajam savo projekto etapui, kurio metu leisis į kelionę į šalčiausią vietą pasaulyje – Jakutiją.