Gyvenimas

2019.04.05 14:08

Vasaros sezonas artėja: ką prognozuoja kelionių ekspertai?

LRT.lt2019.04.05 14:08

Vos įsibėgėjus pavasariui, turizmo verslo atstovai pilnu pajėgumu ruošiasi vasaros sezonui. Keliautojų yra pačių įvairiausių – nuo mėgstančių paskutinės minutės pasiūlymus, iki užsisakančių keliones net metams į priekį, išsiaiškinus visas smulkiausias detales. Kas šiais metais pastebima tarp Lietuvos keliautojų ir kokios yra šių metų tendencijos su kuriomis susiduria kelionių organizatoriai, domėjosi Lietuvos turizmo asociacija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Populiariausios kryptys kasmet lieka tos pačios

Plati skrydžių pasiūla iš Lietuvos tikrai džiugina žingeidžius keliautojus, tačiau, pasak turizmo ekspertų, populiariausios kryptys lieka nepakitusios: „Kryptys nesikeičia jau kokius dešimt metų. Turkija visada buvo, yra ir dar bus daugelį metų į priekį pirmoje vietoje, toliau rikiuojasi Graikija ir Bulgarija”, – minėjo keliones organizuojantis Rimvydas Širvinskas-Makalius.

„Baltic Clipper” Turizmo ir rinkodaros direktorė Vilija Skaudžiuvienė išskyrė daugiau pamėgtų lietuvių lankomų regionų: „Populiariausių krypčių top‘us diktuoja galimybės tas kryptis kuo patogiau ir greičiau pasiekti iš Lietuvos. Vasarą didžiausi srautai iš Lietuvos keliauja į Turkiją, Graikijos salas, Bulgariją. Taip pat populiarios yra Ispanija, Italija, Juodkalnija, Kipras. Kalbant apie tolimesnius kraštus - Maldyvų, Balio, Tailando populiarumas neatslūgsta. Auga susidomėjimas kelionėmis į Mauricijų, Šri Lanką, Kubą. Tai pat lietuviai vis labiau atranda kruizus ir jų privalumus.”

Lietuviai vis dažniau keliauja po vieną

Užsienio naujienų portalai skelbia, kad šiemet itin populiaru rinktis solo keliones. Ar tai pastebima ir tarp Lietuvos keliautojų, pakomentavo R. Širvinskas-Makalius: „Pamažu žmonės ima keliauti ir po vieną, jiems nebūtina ieškoti bendrakeleivių. Tokia tendencija įsibėgėja ir Lietuvoje. Patys asmeniškai gauname užklausų dėl pavienių keliautojų, kainų paskaičiavimų keliaujant vienam asmeniui, ar dėl patarimų, kaip reikėtų elgtis keliaujant vienam ir kaip sutaupyti.”

Kelionių organizatorius „Tez Tour” Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė antrino R. Širvinskui: „Iš praeitą vasarą daryto keliautojų įpročių tyrimo matyti, kad po vieną keliaujančių asmenų daugėja, tačiau kol kas šis pokytis nėra statistiškai reikšmingas. Dažniausiai po vieną žmonės keliauja darbo reikalais ar lankydami svetur gyvenančius giminaičius, draugus.”

V. Skaudžiuvienė taip pat pastebėjo, jog lietuviams keliauti po vieną yra nebe naujiena: „Taip, ir šią tendenciją stiprina tai, kad jau nebesame „pirmokai“ keliautojai. Esame drąsūs, kelionėse patyrę, išsilavinę žmonės, kuriems nėra baugu leisti į keliones po vieną.”

Lietuviai linkę išmėginti žemiškas pramogas užsienyje – vietines kavines keičia kirpyklos

Naujos keliavimo tendencijos neretai atneša ir naujų keliautojų įpročių. Turizmo profesionalai vieningai atsakė, kad šių dienų keliautojas yra itin smalsus ir kelionės planavimą seka itin atidžiai, kartais ir pats siūlydamas tam tikrus pakeitimus kelionių organizatoriams.

„Iš tikrųjų keliautojai vis dažniau kreipiasi žinodami ko nori, kas anksčiau buvo retas dalykas. Taip pat matoma, kad keliautojai tikrai investuoja daug laiko į savo kelionės planavimą, net ir patikėdami tą keliavimą kelionių organizatoriui ar kelionių agentūrai”, – teigė R. Širvinskas-Makalius.

Tačiau yra pastebėti ir lokalūs nauji keliautojų įpročiai. „Daugėja norinčiųjų kelionės metu užsiimti žemiškesniais, paprastesniais dalykais, pavyzdžiui, apsipirkti ar paragauti vietos maisto, ar net nueiti į kirpyklą. Griūva stereotipai, kad jei atostogos užsienyje, tai turi ilsėtis paplūdimyje arba nuolat vykti į ekskursiją – keliautojams vis labiau norisi pamatyti, patirti kasdienio svečios šalies gyvenimo, kuris yra kiek kitoks nei namie”, – minėjo I. Aukštuolytė.

Prailgintų savaitgalių kelionių lietuviai nelaiko atostogomis

Pasak užsienio portalų, keliautojai mieliau renkasi trumpesnes, bet dažnesnes keliones. Lietuvos keliautojai neatsilieka nuo šių tendencijų ir kelionių ekspertai teigė, jog trumpos savaitgalio kelionės yra itin dažnos tarp Lietuvos keliautojų.

„Lietuvoje jau kelerius metus yra pastebima tai, kad keliaujama dažniau. Tačiau bent vienas atostogas jie tikrai nori turėti bent savaitės trukmės. O kelionės tikrai dažnėja, ypatingai todėl, jog Lietuvoje didėja skrydžių krypčių pasirinkimas, pigių skrydžių bendrovės vykdo plėtrą mūsų šalyje. Tik lietuviai nėra linkę to laikyti savo atostogų skrydžiu - jie bando prisitaikyti prie ilgųjų savaitgalių su laisvadieniais, arba  išeiti atostogų vieną arba dvi dienas ir nuo ketvirtadienio iki sekmadienio kažkur iškeliauti”, – sakė R. Širvinskas-Makalius.

V. Skaudžiuvienė pabrėžė, kad trumpos savaitgalio kelionės yra itin dažnos: „Lietuvos keliautojai jau atradę džiaugsmą keliauti ne vieną kartą metuose. Dažnai keliaujantys žmonės skaido savo atostogas į žiemos ir vasaros, o tarp atostogų nevengia ieškoti trumpų, netolimų savaitgalio kelionių.”

Viešbučiai ar dalijimosi platformos: ką mieliau renkasi šių dienų keliautojas?

Kelionių profesionalai vieningai teigė, kad lietuviai kol kas mieliau renkasi viešbučius, o dalijimosi platformos yra populiarios tarp savarankiškai keliaujančių asmenų.

„Kol kas tikrai labiau renkasi viešbučius, galbūt todėl, kad tai nuo seno yra įprastas nakvynės būdas. Viešbučių užsakymo platformos Lietuvoje yra labiau žinomos, negu apartamentų ar privačių įstaigų pasiūla. Bet populiarėja iš tiesų ir privatus apgyvendinimas”, – sakė R. Širvinskas-Makalius.

I. Aukštuolytė pateikė keliautojų statistiką renkantis apgyvendinimą: „Jei lygintume keliaujančius savarankiškai ir įsigyjančius kelionės paketą iš kelionės organizatoriaus – praėjusiais metais pastarųjų daugėjo. Pernai kelionių organizatoriaus keliones rinkosi 53 proc., o savarankiškai keliavo 47 proc. Užpernai per kelionių organizatorių atostogavo 51 proc., o savarankiškai keliavo 49 proc. žmonių.”

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.