Gyvenimas

2019.04.05 12:25

Vilniuje prasidėjo grožio paroda „Pelenė“: subūrė garsius Lietuvos ir užsienio ekspertus

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.04.05 12:25

Penktadienio rytą Vilniuje, parodų centre „Litexpo“ prasidėjo 26-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“. Į ją susirinko profesionalūs kirpėjai, makiažo meistrai, vyksta mokymai ir konferencijos. Vos prasidėjus renginiui, į jį suplūdo ir gausus būrys žmonių, o renginio organizatoriai per visą savaitgalį tikisi sulaukti apie 28 tūkst. lankytojų.

Parodos projekto vadovė Dovilė Vertelytė portalui LRT.lt sako, kad „Pelenę“ drąsiai galima vadinti didžiausia grožio industrijos paroda Baltijos šalyse.

„Tai šventė grožio srities specialistams, visoms moterims ir visiems, kurie rūpinasi ir domisi grožiu. Jei „Pelenė“ kažkada prasidėjo nuo vienos salės, tai šiandien turime visas penkias ekspozicines sales užpildytas pilnai. Tai parodo, kad grožio sritis iš tiesų yra ta, kuri kiekvienais metais labai stipriai auga būtent naujovių dėka“, – teigia D. Vertelytė.

Pasak D. Vertelytė, grožio sritis – viena inovatyviausių, nes atsiranda daug veido odos priežiūros priemonių, auga lazerinė odos priežiūros sritis, dekoratyvinės kosmetikos kultas, kuris metams bėgant diktuoja vis daugiau natūralumo tendencijų.

„Viskas orientuota į tai, kad visų pirma turi būti sveika, graži oda – be plastinių operacijų, kad kuo mažiau būtų pažeistas natūralus, žmogaus įgimtas grožis, kad padėtų protingai, gražiai senti, pristabdytų senatvės požymius ir jie atrodytų natūraliai. Dekoratyvinė kosmetika šiandien labai pažengusi, kad sveiką ir gerai prižiūrėtą odą padengtų kuo natūralesniu makiažu“, – LRT.lt sako projekto vadovė.

D. Vertelytė tikina, kad jei prieš penkerius metus buvo madingos ryškios makiažo spalvos, dabar daugiau orientuojamasi į neutralias spalvas, natūralų makiažą.

„Grožio sritis labai stipriai auga ir ši paroda tai tik parodo. 2018 metais įvedėme naujovę ir salės buvo suskirstytos pagal tematines grupes, tai pasiteisino ir lankytojams dabar patogiau. Matome, kad žmonėms suskirstymas daug patrauklesnis – penktadienį iki pietų salės jau lūžo nuo lankytojų. Ši moterų šventė labai reikalinga“, – D. Vertelytė.

Tikimasi, kad šiemet paroda „Pelenė“ per tris parodos dienas pritrauks apie 28 tūkst. lankytojų. Pernai parodoje apsilankė apie 25 tūkst. žmonių.

Pirmą kartą į Lietuvą iš Olandijos dėl šios parodos atvyks viena žymiausių Europoje plaukų stilisčių Ilham Mestour, kuri pristatys naujausias plaukų stiliaus tendencijas.

Parodoje „Pelenė“, kuri tęsis visą savaitgalį, vyks daugiau nei šimtas įvairių renginių: įžymių žmonių pranešimų ciklas, makiažo ekspertų ir kirpėjų bei plaukų stilistų pasirodymai, manikiūro meistrų čempionatas. „Pelenėje“ garsūs žmonės skatins atrasti ne tik išorinį, bet ir vidinį grožį.

Įvairiuose renginiuose naujausias grožio tendencijas pristatys žinomos moterys, grožio industrijos profesionalės. Tarp jų – Gritė Maruškevičiūtė, Olesia Žuravliova, Birutė Pajėdienė, Oksana Pikul bei kitos. Tarp renginio svečių bus galima išvysti ir vieną žymiausių Lietuvos vizažo meistrių Karoliną Taraškevič-Bethel.

Penkiose parodos salėse išsidėstę apie 350 dalyvių stendų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt