Naujienų srautas

Gyvenimas2019.04.04 22:05

Vėl plazda Agnės Kuzmickaitės drugeliai: kolekcijos ištakos – pamąstymuose apie gyvenimo prasmę

Viena garsiausių šalies dizainerių Agnė Kuzmickaitė sostinėje pristatė jau septintąją asmeninę kolekciją. Ant podiumo vėl plazdėjo drugeliai, netrūko ryškių spalvų, o kolekcijos temą padiktavo pamąstymai apie žmogaus gyvenimo prasmę.

Agnės kūrybai įtaką dažnai daro jos pačios gyvenimo aktualijos, kasdienybės fragmentai. Prieš keletą metų pristatytai trečiajai kolekcijai kūrėja įkvėpimo sėmėsi ir savo, kaip mamos, patirties bei tuo metu trejų metų dukters Leonardos pirmųjų piešinių, o praėjusių metų kolekcija įkvėpta lietuviško pajūrio, Juodkrantės, kur dizainerė su šeima kasmet atostogauja.

Šių metų pavasariui-vasarai bei rudens-žiemos sezonui skirtos kolekcijos pagrindinė tema – saviraiška ir sąmoningumas. „Tai – mano gyvenimo variklis bei pagrindinis kūrybos tikslas“, – sako A. Kuzmickaitė.

Ji pasakoja, kad kolekcijos ištakos gimė pamąstymuose apie žmogaus gyvenimo prasmę. Agnės nuomone, svarbiausias rodiklis, nurodantis ar šiame pasaulyje praleistas laikas turi kokią nors vertę, yra savirealizacija, kuri eina drauge su sąmoningumu.

„Daug kas gyvena nė nesusimąstydami apie savo veiksmų pasekmes, o vėliau stebisi, kodėl vyksta vieni ar kiti procesai. Svarbu turėti tikslą, o dar svarbiau priimti apgalvotus sprendimus sąmoningam jo įgyvendinimui“, - mintimis dalijasi dizainerė.

Naujausioje kūrėjos kolekcijoje – ir elegantiški siluetai, ir simetriją sudrumsčiantys šūkiai, ir susipinantys konceptualus bei praktiškas dizainas. 

Kaip ir pastarosiose keliose dizainerės kolekcijose, taip ir naujojoje, netrūko labai ryškių ar šį sezoną itin madingų neoninių spalvų, taip pat baltos ir juodos derinio variacijų. 

Didelis dėmesys formos užbaigtumui ir detalėms. Žinoma, ant drabužių plazdeno ir kūrėjos vizitine kortele tapęs drugelis, kasmet patiriantis vis įvairesnes ir modernesnes transformacijas. Šiemet smulkūs drugeliai nutūpė ant džemperių, palaidinių, paltų, ilgaaulių batų, drugys virto marškinių apykakle. 

Kolekcijos drabužių ansambliai skirti drąsioms, ambicingoms, nebijančioms svajoti ir išdidžiai į priekį žengiančioms kosmopolitėms moterims. Būtent tokioms, kaip ir pati Agnė.

Kūrybos gerbėjus dizainerė ir šį sykį nudžiugino pristačiusi pilną kolekciją – tarp sukurtų modelių ne tik suknelės, sijonai, palaidinės ir viršutiniai drabužiai, bet ir maudymosi kostiumėliai.

Juos kurdama, dizainerė žaidė raštais bei spalvomis, tačiau liko ištikima savo pasirinktai stilistikai — paplūdimio drabužiai ne tik kuria plasdėjimo įspūdį, bet ir figūrai suteikia moteriškumo bei leidžia subtiliai pridengti klubus.

Kasmet dizainerė vis labiau plečia savo kūrybos liniją ir pristato vis daugiau vyrams kurtų drabužių  šiais metais ant podiumo net penki vyrams skirti deriniai, kuriuose puikiai dera adaptuotas drugelio raštas, „roko žvaigždės“ gramūras ir madingos neoninės spalvos. Kūrėja atvirauja, jog kurti vyrams jai labai patinka.

Maža to, bepigu tai daryti, kai namuose toks geras modelis. Tačiau Saulius ne tik įkvepė vyrams skirtą kolekcijos liniją, bet ir jau kelintus metus tampa kolekcijos pristatymo dalimi.

Šįkart podiumu Saulius Prūsaitis žengė vilkėdamas rožinės spalvos, lozungu dekoruotą oversize ilgą striukę ir mūvėdamas jo ekscentriškam muzikanto įvaizdžiui tinkančias lateksines kelnes.

Dizainerė šiam pristatymui ruošėsi itin atsakingai, neskaičiuodama laiko bei jėgų. „Tačiau kuomet gyveni tuo, ką darai apie tai nedaug galvoji. Juolab, kad šou yra maloniausia dizainerio darbo dalis – žiūrint į savo naujausios kolekcijos drabužiais papuoštus modelius, susirinkusius artimuosius, bičiulius ar kūrybos gerbėjus apima išties geras jausmas“, – pasakoja žinoma dizainerė.

LRT.lt primena, kad dizainerė nepraleidžia progos savo kūrybos parodyti tarptautiniuose mados renginiuose, todėl sulaukia nemažai dėmesio iš užsienio ir netgi buvo įtraukta į prestižinio portalo „Vogue“ dizainerių sąrašus ir yra sulaukusi žinomos mados kritikės, Milano mados ir dizaino instituto „Istituto Marangoni“ vadovės Cristinos Marozzi komplimentų.

Rudenį dalį septintosios asmeninės A. Kuzmickaitės kolekcijos išvydo Londono mados savaitės lankytojai, o vos prieš kelias dienas ir tie, kurie lankėsi tarptautinėje Rygos mados savaitėje. Šiame renginyje kasmet apsilanko ir garsiausių mados leidinių atstovai iš viso pasaulio. Tačiau dizainerė patikino, kad pristatymo Vilniuje svečiai pamatė tai, ko nematė nei mados gerbėjai Londone, nei Rygoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi