Gyvenimas

2019.04.03 17:30

Alergijų tikimybė mažesnė tiems, kas nuo vaikystės gamtoje praleidžia daug laiko

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.03 17:30

„Jeigu nuo mažens draugausime su gamta, alergijų turėtų pasireikšti mažiau. Alergija – tai reakcija į svetimą objektą, o jei nuo mažens būsime gamtoje, organizmas gali sukaupti informaciją ir tai vėliau veiks kaip skiepas“, – sako Šiaulių universiteto profesorė Ingrida Šaulienė.

Šiuo metu alergiškiems žmonėms sunkus metas – žydi alksniai. Tiesa, jų žydėjimas eina į pabaigą. Tačiau netrukus, baladžio viduryje pradės žydėti beržai.

„Kaip tik prieš Velykas, per moksleivių atostogas. Norėsis į lauką, bet reikėtų pasisaugoti“, – perspėjo I. Šaulienė.

Alergiškiems žmonėms, grįžusiems iš lauko, ji patarė gerai išsiplauti nosį ir išsišukuoti plaukus. Prieš įeinant į namus reikėtų iššukuoti ir augintinius, jei lauke buvote su jais.

„Kambarius vėdinti geriausia labai anksti ryte, kol yra drėgmės. Žiedadulkės plinta, kai sausa ir saulėta. Važiuojant automobiliu, langų geriau neatidaryti“, – patarė I. Šaulienė.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi specialistė patarė į namus nesinešti žydinčių augalų, jei labai norisi – pasidžiaugti sprogstančiais beržo lapeliais, bet be žirginėlių.

Šiaulių universiteto specialistai žiedadulkes tiria jau penkiolika metų, o pernai pristatė nemokamą programėlę išmaniesiems telefonams „Pasyfo“. Joje kiekvienas žmogus gali rasti bendrą informaciją apie žiedadulkes ir personalizuotą prognozę trims dienoms. Tam, kad gautų asmeninę informaciją, žmogus turėtų programėlėje  pildyti žiedadulkių dienoraštį.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 43.40 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis