Gyvenimas

2019.04.03 11:35

Mada kine: iš kokių filmų semtis įkvėpimo?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.04.03 11:35

Yra daugybė būdų susikurti garderobą ir savitą stilių, o įkvėpimo galima ieškoti kine, LRT TELEVIZIJOS laidai sako tinklaraštininkė Deimante Bulbenkaite. Anot jos, mada ir kinas susiję: madingos naujienos atsiduria kino juostose, todėl filmas priartėja prie realaus gyvenimo, o jame esantys drabužiai – tampa mados tendencijomis.

Tinklaraštininkė, mados žurnalistė ir prekių ženklų konsultantė Deimantė sako į kiną einanti dėl daugybės priežasčių. Kaip ir daugelis mūsų, kine ji gali atsipalaiduoti po sunkios dienos, filmus renkasi pagal patinkančius aktorius ir režisierius, kino juostuose ieško atsakymų į rūpimus klausimus. Tačiau jos profesija neleidžia nepastebėti, ką vilki aktoriai.

„Man labai įdomu, kaip tam tikrų herojų chatrakteriai ar jų istorijos bus papasakotos per jiems parinktus kostiumus“, – sako D. Bulbenkaitė.

Pasak Deimantės, Oskarų apdovanojimus bent kartą stebėję žiūrovai pamena, kad už geriausius kostiumus dažnai apdovanojimus gauna, kostiuminės dramos ar istoriniai filmai. Tokio žanro kine lengviau įvertinti dailininkų ir kostiumų kūrėjų pagrindinį darbą kuo autentiškiau atkurti pasirinktą istorijos laikotarpį.

„Be abejo vizualinė kalba kine yra viena iš svarbiausių ir kalbant apie istorijos atspindėjimą, būtent per kostiumą galima išmokti be galo daug, Jei žiūrėsime filmą Žana d’Ark mes pamatysime, kaip tuo metu atrodė moteris ir kaip atrodyti ji negalėjo.

Žiūrėdami filmą apie Mariją Antuanetę mes taip pat pamatysime, kaip ji dažėsi ar rengėsi, kokius perukus dėvėjo.

Beje, daugelyje filmų netgi parodoma, kaip anksčiau moterys buvo aprengiamos, paruošiamos rytui ir pan. Taigi, galime pamatyti, kaip socialinė situacija atspindima per kostiumą“, – pasakoja mados tinklaraštininkė.

Dar vienas filmas iš praeities vertas mados mėgėjų žvilgsnių, kriminalinė drama pastatyta bendradarbiaujant Italų ir Prancūzų 1969-tų metų kino kūrėjams. Režisierius kino juostą „Baseinas“ sukūrė pagal tokio pat pavadinimo novelę, filme vaidina viena ryškiausių to meto aktorių porų Romy Schneider ir Alainas Delanas. Tai ir vienas pirmųjų britų aktorės Jane Birkin vaidmenų. O aktorių drabužiai ir jų deriniai atitinka šių dienų ryškiausias tendencijas.

„Manau, kad eidami į kiną staiga neišmoksime geriau rengtis ar nesuformuosime savo stiliaus, tačiau kinas gali padėti išlavinti mūsų estetinį suvokimą. Veikiausiai 20 amžiaus vidurio filmai bene geriausi estetiškai. Įkvėpimo galima pasisemti ir iš modernių režisierių“, – sako ji. 

Dabar, pasakoja Deimantė, kino juostose režisieriai neretai į pagalbą pasitelkia kostiumų dizianerius ar garsių mados namų stilistus, kuriančius drabužius šių dienų mados industrijai. Todėl visos mados naujienos atsiduria kino juostose. Tokiu atveju filmas priartėja prie realaus gyvenimo, o jame esantys drabužiai – tampa mados tendencijomis.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 7 min. 47 sek.).

Labas rytas, Lietuva II dalis

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.