Gyvenimas

2019.03.31 07:30

Viktorija Jakučinskaitė patarė, kaip kurti šventinį įvaizdį: klaidos užgožia net ir tobulą suknelę

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.03.31 07:30

Net ir turėdamos tobulą suknelę, savo šventinį įvaizdį galime sugadinti kokia nors viena netinkamai parinkta detale, pavyzdžiui, papuošalu, delnine ar pėdkelnėmis. „Apyrankė ar pakabukas nieko nepakeis, net ir kukliausia suknelė atrodys stulbinamai, jei nepamiršite kelių esminių įvaizdžio akcentų“, – portalui LRT.lt sako žinoma drabužių dizainerė Viktorija Jakučinskaitė. Anot jos, kai kurie dalykai, kuriant šventinį įvaizdį, turėtų likti beveik nepastebimi.

– Daugelis vis dar mano, kad įvairioms šventėms, pvz., krikštynoms ar vestuvėms, nereikėtų rinktis juodos ar labai tamsios suknelės. Kaip manote jūs?

– Nėra taisyklių, draudžiančių šventėms puoštis tamsiai, tačiau pastaraisiais metais vietoje juodos moterys mieliau renkasi tamsiai mėlyną – tai vakarinių ir proginių suknelių klasika, taip pat ir ganėtinai praktiškas pasirinkimas: ši spalva vizualiai lieknina ir mažiau įsimena, nei, pvz., raudona, tad dažna tamsia suknele puošiasi daugiau nei kartą.

Vis dėlto patarčiau pagalvoti apie bendrą šventės atmosferą bei nuotraukas – dažniausiai pastelinių ar ryškių suknelių fone juoda ar tamsi mėlyna išsiskiria. Todėl jaunavedžiai, norėdami sukurti šviesesnę atmosferą, kvietimuose įrašo prašymą puoštis kokios nors konkrečios spalvos drabužiais ar rinktis pastelinius atspalvius.

– Nemažai diskusijų sulaukia klausimas, ar vestuvių viešnios tikrai negali puoštis baltomis ar itin šviesiomis suknelėmis.

– Viešnios tikrai gali puoštis kūno, kapučino, pudros, itin šviesiai žydros, sendintos rožinės ar pan. atspalvių suknelėmis, svarbiausia – ne pieno baltumo. Net jei nuotaka renkasi, pvz., kūno ar šampano spalvą, jos suknelė vis tiek būna kiek kitokia: ilga, gausiau dekoruota, ypatinga ir tikrai išsiskirianti. Tad galiu patikinti, kad visi, net ir itin šviesūs pasteliniai atspalviai, yra tinkami vestuvėms.

– Veikiausiai neretai padėti gali kvietime nurodytas aprangos kodas.

– Dažnai moterys atsineša kvietimą, kuriame nurodytas aprangos kodas, drabužių stilius, spalva ar net suknelės ilgis. Manau, kad šio prašymo svarbu paisyti ne vien todėl, kad taip parodoma pagarba vakaro šeimininkui, bet ir todėl, kad tai padeda pasijausti šventės dalimi ir joje jaustis patogiai. Juk veikiausiai kiekvienam smagu pasižiūrėti, kaip kiti interpretuoja tą patį aprangos kodą ir tarsi įsitraukia į savotišką žaidimą.

– Ką reikia žinoti, jei kvietime parašyta „Black tie“?

– Paprastai tai reiškia, kad reikėtų dėvėti ilgą, prabangią suknelę. Ypač jei tai raudonojo kilimo renginys. Tačiau pas mus Lietuvoje tikrai nepažeisite aprangos kodo, jei pasirinksite vidutinio ilgio suknelę, dengiančią kelius. Žinoma, ji turėtų būti pasiūta iš prabangaus audinio, pvz., šilko, plazdančio šifono, dailiai dekoruota.

Kartais netgi nuotakos, kurios planuoja kuklesnę šventę, manęs prašo ne ilgos, o vidutinio ilgio suknelės. Tai ganėtinai saugus pasirinkimas. Tik būkite atsargios – toks ilgis geriausiai tinka lieknoms ir aukštoms merginoms.

– Panašu, kad merginos bijo būti pernelyg pasipuošusios ir dažnai renkasi dar vieną saugų sprendimą – kuklesnę suknelę. Ar tai geras pasirinkimas, kai yra prašymas dėvėti kokteilinę aprangą („Coctail attire“)?

– Didžiausia klaida, kurią daro moterys – į kokteilių vakarėlį ateina apsirengusios taip, kaip rengiasi eidamos į darbą. Kokteilinė suknelė turi būti puošni, pvz., šilkinė ar gipiūrinė, nėriniuota, puošta dekoro detalėmis. Juk tai vakarui, o ne darbui ar laisvalaikiui skirta apranga.

Be to, kokteilinė suknelė nebūtinai yra juoda ar labai tamsi. Tarkime, per šimtadienį merginos dažnai renkasi trumpas kūno ar baltos spalvos sukneles su nėriniais, tiulio sijonais ir pan. Tai viena iš nedaugelio progų, kai merginos gali pasipuošti puošnia pieno baltumo suknele.

– Kaip priderinti batelius? Galbūt, jei spintoje yra juodi ir kūno spalvos klasikiniai aukštakulniai, galvos sukti nebereikia…

– Jei nenorite sukti galvos, tuomet juodi ar kūno spalvos aukštakulniai – puikus pasirinkimas, derantis prie kiekvienos suknelės. Tačiau kai kurios kaip tik mėgsta eksperimentuoti, kurti įvairius derinius, tad ieško itin įdomių bei išskirtinių batelių.

Kartais būna, kad atėjusios merginos atsineša keturias poras aukštakulnių ir mes drauge bandome parinkti tinkamiausius, o kartais mergina turi išskirtinius batelius ir nori, kad visas įvaizdis būtų derinamas prie jų.

Kuriant vakarinį įvaizdį, bateliai turi būti arba labai ryškūs ir išskirtiniai, arba nematomi. Jų atspalvis tokiu atveju turėtų nepriekaištingai derėti su drabužio spalva arba, kaip ir minėjau, turėtų būti kūno, kapučino ar pudros spalvos.

– Rodos, smulkmena, tačiau įvaizdį gadina ir netinkamos pėdkelnės. Kaip žinoti, kada kokias rinktis?

– Tikros stileivos pėdkelnių nedėvi net ir žiemą. Žinoma, ne visos tokios atsidavusios madai, tad, esant šaltiems orams ar speigui, kai kurios moterys vis dėlto mieliau renkasi pėdkelnes. Tokiu atveju patarčiau nueiti į specializuotą parduotuvę ir įsigyti plonas matines kūno spalvos.

Jos skirtos kaip tik tokiems vakarams, o ir nuotraukose atrodo gerai, o tiksliau yra beveik nematomos. Taip pat pamirškite storas, blizgias, juodas ar kitų spalvų pėdkelnes – jos sugadins ne tik nuotraukas, bet ir derinį.

Beje, liemenėlės petnešų taip pat turi nesimatyti, tad rinkitės tik kūno spalvos apatinį trikotažą.

– O kaip dėl papuošalų?

– Tarkime, dar neseniai populiarūs buvo lankeliai, tačiau dabar reta jais puošiasi. Nebepopuliarūs ir įvairūs vėriniai, pakabukai ar apyrankės. Nauja tendencija – saikas. Daugeliu atveju pakanka žiedo ar ryškesnių auskarų, nors galima apsieiti ir be jų.

Nemanau, kad bižuterija puošia. Be to, pasipuošus vėriniu ar apyranke, nieko nepakeisite, kur kas svarbiau geras makiažas ir šukuosena – su tokiu papuošalu net ir vilkėdamos kuklią suknelę, atrodysite stulbinamai.

Tačiau prieš svarbias progas eksperimentuoti nepatarčiau. Net ir gražiausia suknelė atrodys prastai, jei, bandydamos nustebinti, prie jos priderinsite pernelyg keistos formos kuodą, pynimus su išpešiojimais ar pan.

Geriausia, kad šukuosena atrodytų panaši į natūralų sušukavimą – pvz., ilgi tiesūs spindintys plaukai ar laisvos kiek netvarkingos garbanos.

– Galiausiai daugelis savo aprangos ansamblį užbaigia delnine.

– Kaip ir batelius ar pėdkelnes, delninę patarčiau rinktis kuo mažiau pastebimą, nekrentančią į akis, lakonišką, nedidelę. Tai veikiau praktiškas dalykas, skirtas porai reikalingų daiktų susidėti, o ne dėmesiui patraukti. Ji gali būti tokios pačios spalvos kaip ir suknelė, kad su ja susilietų. Kartais delninę taip pat galima derinti su bateliais.

Žinoma, išskirtiniais atvejais galima rinktis ryškesnę delninę, kuri gali būti kone svarbiausias aprangos akcentas. Tarkime, aš pati turiu fotoaparato formos delninę, kurią parsivežiau iš kelionės. Tai rankų darbo aksesuaras – kone meno kūrinys. Tokia delninė yra labai įdomi, verta dėmesio, paliekanti įspūdį ir papildanti derinį.