Naujienų srautas

Gyvenimas2019.03.26 19:06

Fitneso treniruotės šunims: padeda numesti svorio, bet tinka ne visiems

Laisvalaikį leisti sporto klubuose ir įvairiose treniruotėse žmonėms įprasta, bet fitneso užsiėmimas šunims – retas ir negirdėtas reiškinys, tačiau jis vis labiau populiarėja. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ šunų fitneso treneris Robertas Andriuška sako, kad tokie užsiėmimai praverčia ne tik dideliems, antsvorio turintiems keturkojams, bet ir mažiesiems, nes šie įprastai juda mažiau.

Bėgimas bėgtakiu pažįstamas kiekvienam, kuris nors kartą yra pravėręs sporto salės duris. O štai pamatyti ant savaiminio bėgtakio šunį – naujiena, kuri priverčia ir nustebti, ir nusišypsoti. Tačiau tai pratimas, nuo kurio prasideda kiekviena šunų fitneso treniruotė.

„Daugiausiai šunys pas mus ateina numesti svorio ir pagražinti raumenis. Trumpo kailio šunims raumenys itin pastebimi, o taip pat matosi ir kai kuriems ilgakailiams. Dauguma šeimininkų nori, kad jų šunys būtų sveiki, kad kuo ilgiau gyventų, neveikščiotų pas veterinarą“, – sako šunims fitneso užsiėmimus vedantis R. Andriuška.

Savo šunį Kašmyrą pirmą kartą į R. Andriuškos treniruotes prieš kelis mėnesius atvedusi šeimininkė Tamara sako, kad pirmiausia ieškojo savo augintinei įdomios ir aktyvios veiklos. Kadangi mūsų krašte oras ne visada palankus pasibėgiojimams parke, treniruotės uždaroje patalpoje tapo puikia alternatyva.

„Šuo numetė truputį svorio, juk reikia prieš pavasarį. Raumenys sustiprėjo, ištvermė padidėjo. Kol kas maži pasiekimai, bet jie yra. Jai čia viskas buvo įdomu, nors iš pradžių ne viskas pavykdavo. Pratimai reikalauja gracijos, jau jau po truputį nebekliūva, letenas kelia aukščiau“, – augintinės pasiekimais džiaugiasi šeimininkė.

Žinoma, kiekvienas pratimas jaunąjai sportininkei lengvai nepasiduoda, o ir įdomumas dažnai yra paskatinamas skanesniu kąsneliu. Tačiau, kaip sako treneris, taip šunims motyvaciją kelia tik pačioje pradžioje.

„Fitnesas – fizinis šunų paruošimas, kurį sudaro ištvermės pratimai, jėgos pratimai, kūno susivokimo erdvėje pratimai, bet tai nėra panašu į žmonių fitnesą. Tai labiau fizinis paruošimas“, – sako jis.

Pasak R. Andriuškos, tokie fiziniai užsiėmimai tiks ne visiems keturkojams: „Dirbame su šunimis, kurie yra visiškai sveiki, o jeigu yra kažkokios problemos su kojomis ar sąnariais, tai nedirbame, kol nėra veterinaro išrašo, nes galima dar ir pakenkti. Jei šuo šlubuoja, pirmiausia būtina išsiaiškinti, ar nėra didesnių problemų.“

Tiems, kurie galvoja, kad sportas – tik dideliems šunims, R. Andriuška paprieštarauja: „Šuns dydis įtakos neturi –  turime visai mažiukų. Jiems gal net labiau reikėtų eiti, nes jie mažiau aktyvūs, dažnai praleidžia dienas ant sofos, o didelis šuo, koks oras bebūtų, vedžiojamas visuomet. Mažiesiems reikėtų daugiau vaikščioti į sporto klubus ir daugiau jiems skirti dėmesio – jie turi mažiau ištvermės.“

Treneris sako, kad šunų fitnesas atsirado, tikėtina, Amerikoje. Pirmiausia buvo treniruojami sportiniai ar po traumų atsigaunantys šunys. Šiandien tai įprastas dalykas užsienyje, o norint pasiekti rezultatų paprakaituoti sporto salėje reikia bent vieną kartą per savaitę su sąlyga, kad kitus šešis treniruotės vyks namuose. Tokiu atveju pirmieji rezultatai turėtų pasimatyti  maždaug po 12 savaičių.

Norinčių atrodyti taip pat gerai kaip ir jų augintiniai, pasak trenerio, tikrai netrūksta. Jauniausiam jo klientui vos 6 mėnesiai, vyriausiam 13 metų, o viena treniruotė jų šeimininkams kainuoja 15 eurų.

Plačiau – laidos įraše (nuo 23:47 min.)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi