Gyvenimas

2019.03.26 10:59

Tarptautinė nugos diena: riešutų saldėsis, atsiradęs Pietų Europoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.03.26 10:59

Kovo 26-ąją pasaulis mini tarptautinę nugos dieną. Nuga – konditerijos gaminys, tradiciškai gaminamas iš cukraus arba medaus, kiaušinių baltymų ir kepintų riešutų – migdolų, graikinių ar lazdyno, išskyrus žemės riešutus.

Nuga, priklausomai nuo sudėties, gali būti tiek minkštos, tiek kietos konsistencijos. Skirtingam skoniui išgauti dedama citrinų žievelių, cinamono, vanilės, džiovintų vaisių, cukatų, šokolado.

Nuga būna dviejų rūšių – baltoji ir rudoji. Baltoji gaminama iš kiaušinių baltymų ir yra minkšta. Rudoji ruošiama  karamelizuoto cukraus pagrindu ir yra kietesnė, kartas net traški.

Nugos kilmė nėra visiškai išaiškinta, bet manoma, kad dabartinio pavidalo nuga atsirado Pietų Europos šalyse, maždaug XV a., kur iki šiol yra Kalėdų saldėsis. Taip pat tikėtina, kad ji buvo atvežta iš Artimųjų Rytų. 

Pavadinimas „nuga“ kilęs iš lotyniško žodžio nux – riešutas. Tradicinė nuga gaminama Ispanijoje (kur ji vadinama „turrón“), Italijoje (Kremonos mieste), Prancūzijoje (Montelimaro mieste) ir Belgijoje.

Plačiau – laidos įraše (nuo 52:00 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis