Naujienų srautas

Gyvenimas

2019.03.25 16:43

Po 2 metų kelionės dviračiais iki Indonezijos grįžę keliautojai: jei turi planą, jis būtinai sugrius

Prieš dvejus metus juvelyrai Milda Tamašauskaitė ir Dovydas Urbonas pradėjo ilgą ir nuotykių bei iššūkių kupiną kelionę – norėdami pasiekti tolimąją Indoneziją iškeliavo dviračiais. Kelyje jų laukė daugybė netikėtumų – dėl saugumo netikėtai teko keisti kelionės maršrutą, ištverti šaltį ir karštį, net atsidurti ligoninėje. Tačiau į Lietuvą pagaliau grįžusi pora LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako, kad dabar bet kokios problemos atrodo įveikiamos.

Savo kelionę M. Tamašauskaitė ir D. Urbonas užfiksavo nuotraukose – projektą pavadino „Now We Cycle“, o jo kadrais dalijosi socialiniuose tinkluose. Prieš išvykdami keliautojai sakė – tai bus kelionė per pasaulį į save.

„Keliaudami neišvengėme maršrutų pasikeitimo, bet tai, kad tikslas buvo kelionė į save – išsipildė“, – dabar sako M. Tamašauskaitė.

Jai pritaria ir D. Urbonas – pasak jo, grįžus priimti bet kokius sprendimus tapo gerokai lengviau: „Mokėmės spręsti problemas vietoje, ramiai ir be streso. Pasikeitė tai, kad esame tobulesni spręsti bet kokias problemas, nes mūsų niekas negąsdina. Priimti sprendimus racionaliai dabar lengviau, o labiausiai pasikeitė požiūris.“

D. Urbonas sako, kad, keliaujant susidūrus su tiek daug žmonių, didėja patirtis bendraujant, taip pat keičiasi suvokimas, supratimas, kas yra šalta ir karšta, saldu ir aštru.

Prieš išvažiuodami, keliautojai kruopščiai susiplanavo kiekvieną maršrutą, tačiau pasitaikė nemažai netikėtumų, kurie planus pakoregavo.

„Maršrutas daugiausiai keitėsi dėl Tadžikistano ir Kirgistano. Kadangi kalnuose labai greitai ateina žiema, planas buvo pervažiuoti kalnus iki jai ateinant, bet nespėjome. Pabijojome baisios šaltos žiemos, todėl teko ieškoti kitų maršrutų. Užuot važiavę į šiaurę, pasukome į pietus, praleidome daugiau daugiau laiko Irane nei planavome. Dėl saugumo aplenkėme Pakistaną, tą patį padarėme ir su Birma, nes jos sienos su Indija uždarytos“, – pasakoja M. Tamašauskaitė.

D. Urbonas priduria, kad nors ir buvo viskam pasiruošę, kai kurių niuansų numatyti buvo neįmanoma: „Sunkiausia susitaikyti buvo su tuo, kad reikėjo pirkti skrydžio bilietą ir pakuoti dviračius į dėžę, ko mes labai nenorėjome. Peržengti per save ir pakeisti savo planą buvo pirma pamoka, kad, jei jau turi planą, jis būtinai sugrius ir gyvenimas tave būtinai išbandys taip, kad būtum pasiruošęs improvizuoti.“

Ilgiausiai keliautojai užsibuvo Tailande – net kelis mėnesius, tačiau kai kuriose stotelėse praleisdavo ir kelias savaites.

Indonezija ir kitos aplinkinės Azijos šalys – egzotinės, o tikimybė jose apsinuodyti maistu – gana didelė, sako keliautojai. D. Urbonas juokiasi, kad dabar, grįžus į Lietuvą, nebaisūs jokie virusai – Indijoje teko matyti ir ragauti visko.

„Manau, kad mūsų imunitetai stiprūs, atsižvelgiant į tai, kaip atsilaikėme. Indija – daugiausiai iššūkių sukėlusi šalis, nes ten labai prastos sanitarinės sąlygos. Turime nuotraukų, kur valgydavome – ilgai dar į jas žiūrėsime ir klausime, ar tai tikrai vyko, nes baisu. Labai norėjome pažinti kultūrą, todėl valgėme ten, kur valgydavo vietiniai. Pagrindinis principas turistams yra valgyti tik restorane, gerti vandenį buteliuose. Mes darėme atvirkščiai – gėrėme vietinį vandenį, valgėme vietinį maistą“, – sako D. Urbonas.

„Tai mums kainavo daug nelaimingo skrandžio, buvo epizodų, kai dieną ar dvi praleidi lovoje, bet, manau, tai dar pakėlė imuniteto stiprumą ir išgyvenome“, – priduria jis.

Rimčiau maistu D. Urbonas apsinuodijo dar Europoje: „Kelionės pradžioje stipriai apsinuodijau maistu, kai įvažiavome į Bulgariją. Pavalgėme, o kitą dieną jaučiausi taip blogai, galvojau, kad mirsiu, o tą dieną dar teko ir minti.“

„Dėl tos pačios problemos Turkijoje Dovydas atsidūrė ligoninėje, teko atlikti įvairius tyrimus, paaiškėjo, kad skrandyje atsirado bakterija, kraujyje atsirado virusas ir teko gerti antibiotikus“, – prideda M. Tamašauskaitė.

Apie įspūdingą D. Urbono ir M. Tamašauskaitės kelionę – laidos įraše (nuo 15:30 min.)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi