Gyvenimas

2019.04.01 16:00

Žvaigždžių kirpėju Varšuvoje vadinamas lietuvis: lenkams Lietuva – labai „faina“ šalis

Giedrė Čiužaitė, Speciali LRT RADIJO laida, LRT.lt2019.04.01 16:00

Netgi kai tarp Lietuvos ir Lenkijos vyko tam tikri politiniai kivirčai, lenkų simpatija Lietuvai išliko, taip transliacijoje iš Varšuvos LRT RADIJUI sako 20 metų Varšuvoje sėkmingai dirbantis kirpėjas Tadas Sakalas. „Dauguma apie Lietuvą atsiliepia labai teigiamai, sako, kad tai labai „faina“ šalis ir nori čia atvažiuoti“, – teigia pašnekovas.

– Kodėl atvažiavote į Lenkiją?

– Planas buvo toks: garsus Lenkijos kirpėjas Januszas Szymanskis sugalvojo atidaryti kirpyklą Vilniuje. Jam tai padaryti pasiūlė viena moteris, kuri turėjo bendrą baldų įmonę Lietuvoje ir Lenkijoje, ir pasakė, kad surastų ten norinčių pasibandyti vilniečių. Aš tuo metu dirbau privačioje kirpykloje ir man draugės pasakė, kad važiuos į parodą, kurioje bus rodoma, kaip kirpėjo darbas atrodo Lenkijoje.

Grįžusios pasidalijo įspūdžiais. Tais laikais man jų pasakojimas pasirodė kažkoks „kosmosas“, nes tuo metu daug galimybių išvažiuoti kur nors į Vakarus ir pasimokyti iš didžiųjų meistrų nebuvo.

Jos nusprendė važiuoti pasibandyti į Lenkiją ir man taip pat pasiūlė prisijungti. Pagalvojau, kad tai – nereali proga ir, žinoma, išvažiavau. Planas buvo atvažiuoti mėnesiui į Lenkiją pas J. Szymanskį pasimokyti. Praėjus mėnesiui merginos pradėjo krautis daiktus, nes negalėjo pasilikti, o aš sulaukiau pasiūlymo likti. Nuo to laiko visada buvau tarp Vilniaus, Druskininkų ir Varšuvos, tačiau kirpėju dirbu tik Varšuvoje.

– Esate žvaigždžių, politikų ir kitų įdomių žmonių kirpėjas, turintis svarbią kirpyklą Varšuvos centre. Ar sutinkate su tokiu apibūdinimu?

– Labai malonu, kad žmonės taip apie mane šneka, bet aš nesijaučiu labai išskirtiniu kirpėju. Tiesiog labai myliu savo darbą ir mėgaujuosi tuo, ką darau.


– Ar jūsų klientai žino, kad esate iš Lietuvos?

– Taip, ir dėl to jaučiu didelę šilumą iš jų. Jiems labai smagu, kad aš esu iš Lietuvos. Netgi kai tarp Lietuvos ir Lenkijos vyko tam tikri politiniai kivirčai, lenkų simpatija Lietuvai vis tiek išliko.

Apskritai pasakyčiau, kad terpėje, į kurią patekau, dauguma žmonių apie Lietuvą atsiliepia labai teigiamai, kad Lietuva yra labai „faina“ šalis, ir visi nori ten atvažiuoti. Aš visą laiką, būdamas Druskininkų mylėtoju, siūlydavau lenkams atvykti į Druskininkus ir ne kartą ten sutikau savo klientų iš Lenkijos. Smagu, kad žmonės liko tokie patenkinti ir laimingi.

– Kai kurie atvykę į Lietuvą iš kitų šalių sako, kad Lietuvoje labai daug kirpyklų. Ar jums taip atrodo užsukus į Lietuvą? Ar Lenkijoje panašu?

– Kad labai kristų į akis, tai tikrai taip nėra. Varšuvoje vienu metu verslininkai sakydavo, kad mieste atsidaro vien bankai ir kirpyklos: kur pasisuksi bankas, kirpykla, bankas, kirpykla. Buvo toks laikmetis, kai vienos kirpyklos užsidarydavo ir iškart atsidarydavo kitos.

– Ar turite daug klientų iš Lietuvos?

– Iš Lietuvos nėra tiek daug. Kai kurie atvažiuoja iš Lietuvos tvarkyti reikalų, tai prie progos ir pas mane užeina.

Plačiau – radijo laidos „10–12“ įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt