Gyvenimas

2019.03.22 16:34

Studentų nuotykiai Taivane, kurio dydis kaip pusė Lietuvos, o gyvena 24 milijonai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.03.22 16:34

Kai Marius Matulis ir Gerda Petronytė rinkosi, kur važiuoti studijuoti pagal mainų programą ir pamatė pasiūlymą vykti į Taivaną, ilgai negalvojo. Tiesa, nuvykę į salą gerokai nustebo, nes viską įsivaizdavo kitaip.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėję studentai sakė, kad keliautojai Taivaną aplenkia be reikalo.

„Daugelis važiuoja į Aziją, bet Taivaną kažkodėl pamiršta arba nežino, kur tiksliai yra. Būna, kad kai paklausi žmonių, kur yra Taivanas, jie atsako, kad net neįsivaizdavo, kad tai yra sala“, – sakė M. Matulis.

G. Petronytei iki kelionės Taivanas, kaip ir visa Azija asocijavosi su skurdu ir netvarka.  

„Bet nuvažiavome ir viskas apsivertė aukštyn kojomis. Tai šalis, kurios ekonomika išsivysčiusi, nėra tokio skurdo, kaip, pavyzdžiui, Vietname. Patyrėme labai daug įspūdžių ir parvežėme tėvams labai daug pasakojimų“, – pasakojo G. Petronytė.

Taivano plotas kaip pusė Lietuvos, o gyventojų beveik 24 milijonai. Daugiausiai jų vakarinėje pakrantėje ir šiaurėje, o rytuose – gamta – kalnai, paplūdimiai.

„Sunku apibūdinti tą jausmą, kai visur, kur eini, triniesi su žmonėmis nugaromis, nes jų yra labai daug“, – pusmetį, praleistą Taivane prisiminė G. Petronytė.

Vis dėlto, pasak M. Matulio, Taivano gyventojai labai kultūringi, mandagūs ir paslaugūs. Bandys padėti, pavyzdžiui, surasti kelią net ir gerai nemokėdami anglų kalbos, rodys gestais.

„Laukdami autobuso jie išsirikiuoja prie nubrėžtos linijos ir į jį lipa po vieną. Jeigu nebėra vietų, tai ir nebesigrūda. Lygiai taip pat veikia metro. Labai keista buvo, kad mieste nėra šiukšlų, o metro uždrausta valgyti, už tai gresia baudos“, – pažymėjo M. Matulis.  

Studijuodami lietuviai spėjo ir pakeliauti. G. Petronytė sakė, kad čia keliauti geriausia iki rugsėjo, nes nuo tada iki gruodžio čia būna liūčių sezonas – šalta ir smarkiai lyja, visai nesinori į lauką. Lietuviai pastebėjo, kad keliauti mėgsta ir vietiniai – jie kur nors išsiruošia kiekvieną savaitgalį – tai į kalnus, tai į parkus ir retai leidžia laiką namie.

Išsamus pokalbis – laidos įraše (nuo 28.50 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.