Naujienų srautas

Gyvenimas2019.03.24 15:46

Klausiate – atsakome. Kokią patalynę rinktis, kad nesiveistų dulkių erkutės?

Čiužinys – dulkių erkučių irštva, LRT RADIJUI sako gydytoja alergologė Nemira Vaičiulionienė. Jos teigimu, svarbi ne tik patalynė – būtina tinkamai paruošti visą miego aplinką, kad jautrus dulkių erkutėms žmogus galėtų kokybiškai išsimiegoti. Alergologė taip pat pataria nekloti lovos – kur kas geriau patalus dieną vėdinti balkone ar kieme.

LRT RADIJO klausytoja domisi, kokią patalynę geriausia pasirinkti, kad dulkių erkučių veistųsi kuo mažiau.

„Namų dulkių erkės mėgsta pūkines antklodes, patalynę, čiužinius – būtent ten veisiasi didžiausias procentas namų aplinkos dulkių erkučių“, – teigia N. Vaičiulionienė.

Todėl patalynę reikia skalbti dažnai – kas savaitę ar porą savaičių. Taip pat itin svarbu atkreipti dėmesį, kaip ją skalbiate: „Būtinai skalbti 60 laipsnių temperatūroje, nes kitaip dulkių erkės nežūsta.“

Taip pat, anot ekspertės, geriausia, kad patalynės vidus būtų sintetinis: ir pagalvės, ir antklodės, o viršus gali būti medvilninis. „Būtų neblogai ir lovą rinktis su grotelių pagrindu čiužiniui. Žymiai patogiau valyti, taip pat dulkių erkučių koncentracija būna mažesnė, nes pabloginame joms sąlygas veistis“, – sako alergologė.

Būtent tokia aplinka alergiškam žmogui labiau tinkama miegoti, mat čiužinys – dulkių erkučių irštva.

„Vilnonės antklodės, įvairūs apklotai, pagalvėlės, minkšti žaislai sudaro sąlygas erkutėms veistis. Jos veisiasi būtent tokioje aplinkoje, kur šilta, gera, yra drėgmės nuo žmogaus kūno“, – aiškina specialistė.

Taip pat N. Vaičiulionienė pataria, jeigu yra galimybė, ryte ne gražiai pakloti lovą, o patalynę išnešti į lauką: „Neblogas metodas – patalynę iš ryto ne suploti, ne uždengti kokiu nors apklotu, o išnešti į balkoną ar kiemą ir pakabinti, kad gautų oro, saulės.“

Alergologė taip pat pataria perkant ieškoti užrašo „antialerginė“ – tokia patalynė bus pati tinkamiausia. Ji taip pat įspėja atkreipti dėmesį į visos šeimos narių miego aplinką – net jeigu dulkių erkutėms jautrus žmogus miegos su jam tinkama patalyne, o šalia ar net kitame kambaryje kažkas miegos su pūkine antklode, ši aplinka alergiškam žmogui nebus tinkama.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi