Gyvenimas

2019.03.19 11:11

Architektė: vyrui skirtas interjeras – drąsus ir jaukus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.03.19 11:11

Vyrui skirtas interjeras dažnai stereotipiškai įsivaizduojamas modernus, drąsus, aštresnių štrichų. Architektė Laura Sirvydytė su visu tuo sutinka, tačiau priduria – jaukumas būtinas. Po ilgų ieškojimų pavyko rasti balansą tarp drąsaus modernumo, komforto ir jaukumo, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako architektė.

Interjero charakteris ir vientisumas – nuo pat pirmo žingsnio įėjus į būstą – tokio principo besilaikydama architektė L. Sirvydytė nedidelį dviejų kambarių butą Vilniuje, naujai pastatytame daugiabučiame projektavo jaunam vaikinui. Vos pravėrus duris čia pasitinka šilto medžio grindys, nusidriekiančios į visą erdvę, o prieškambario zonos spalvos supažindina su tuo, kas laukia toliau – viso būsto koloritu ir stilistika.

 „Šis butas buvo projektuotas studijuojančiam vaikinui, bet į mane kreipėsi jo mama. Kai pradėjau kurti interjerą, nebuvau mačiusi paties vaikino – buvo iššūkis pajausti žmogų, kurio nemačiau. Buvo smagu, kad kai paruošiau viziją ir idėją, pamačiau užsakovą ir jam labai patiko. Buvo įdomus, geras jausmas, kad nematydama žmogaus, gali pataikyti“, – sako L. Sirvydytė.

Architektė teigia iš karto apsisprendusi dėl kolorito – butas nedidelis, langai žvelgia į rytų pusę, saulės patenka nedaug, tad čia reikėjo šviesios spalvos. Tačiau projektuojant būstą jaunam vyrui interjero specialistei norėjosi ir ryškių detalių, aštresnių štrichų. Taip pat solidumo, kurį čia įkūnija riešuto atspalvio medžio elementai.

„Norėjosi, kad butu vyriška, bet kartu ir jauku. Tam pasitarnauja detalės – atsirado akcentinė mėlyna spalva, žalvario detalės, ryškus fotelis, kuris truputį siejasi su žalvariu. Svetainėje kaip pagrindinis akcentas atsirado mėlyna sofa, o dekoruojant erdvę norėjosi atstvaros ir atradau paveikslą, kuris idealiai čia tinka, užbaigia interjerą“, – tikina specialistė.

Architektė naujos statybos būste erdvių išdėstymo nekeitė, tik kiek koregavo virtuvės ir vonios planus. Bute reikėjo surasti vietą patogiam darbo kampeliui – jis suprojektuotas bendrosios erdvės viduryje.

„Stalas turėjo būti pakankamai didelis, norėjosi jį išryškinti, tuo pačiu jis atskyrė virtuvės ir svetainės zonas, o tam, kad dar labiau atsiskirtų virtuvė, atsirado baras“, – pasakoja L. Sirvydytė.

„Antrajame kambaryje yra miegamasis. Kadangi miegamojo erdvė nedidelė, jame įrengėme spintą veidrodiniais fasadais. Tokiu budu kambario erdvę optiškai padidiname dvigubai. Kadangi bendrame kambario kolorite naudojome pilką spalvą, galinė siena padengta betono imitacijos dekoru, naudojome mėlynus akcentus – tamsiai mėlyną lovą ir ryškiai mėlynsa užuolaidas“, – sako architektė.

Šis projektas, pasak architektės, džiugina tuo, kad esantis vienas iš tų, kurie pilnai įgyvendinti nuo pirminės vizijos. Atsirado tik daugiau detalių, kuriuos prisideda prie vientiso modernaus, drąsaus, tačiau kartu jaukaus interjero vaizdo.

Architektės sukurtas interjeras – laidos įraše (nuo 16:35 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt