Gyvenimas

2019.03.19 08:30

Sąmoningumo mokytojai: pabandykite taip gyventi dvi savaites, jums gali patikti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.03.19 08:30

„Gyvenimas nei greitai bėga, nei lėta bėga, jis bėga taip, kaip bėga. Bėgimas yra mūsų susikurtas. Jeigu dabar viską išjungiame ir pasižiūrime pro langą, matome, kad viskas eina sava eiga, jokio tempo nėra, mes esame linkę jį susikurti galvoje“, – sako psichologas Paulius Rakštikas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Kartu su juo laidoje viešėjusi įsisamoninimo praktikos instruktorė Edita Tamulienė sako, kad praktikuojant sąmoningumą, gyvenimas tampa visavertiškesnis.

„Jeigu gyvenimas bėga taip greitai, kad mes net nepastebime, kaip auga vaikai ir keičiasi metų laikai, vadinasi jo neįsisąmoniname. Tad kokia prasmė? Bet to galima išmokti“,  – teigia E. Tamulienė.

Norintiems pabandyti gyventi sąmoningai, P. Rakštikas pataria įsiminti programą, kurią sudaro trys žingsniai –lėtinimas, sustojimas ir darymas kitaip.

Pirmiausiai reikėtų pagalvoti, kokią įprastinę veiklą galima sulėtinti – gal lėčiau pavalgyti, gal lėčiau apsipirkti. Kitas žingsnis – sustoti ten, kur paprastai nestojame, gal pažiūrėti pro langą tarp dviejų veiklų. Trečias žingsnis – į suplanuotą dienotvarkę įtraukti kažką, ko įprastai nedarome. Gal, pavyzdžiui, įsijungti foninę muziką, ko niekada nedarome. Tokie veiksmai paliečia tas mūsų smegenų dalis, kurios paprastai miega.

E. Tamulienė priduria: pabandykite bent dvi savaites pagyventi sąmoningiau, tai jums gali labai patikti.

Išsamiau – laidos įraše.

Labas rytas, Lietuva II dalis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.