Gyvenimas

2019.03.19 07:30

Daržas ant palangės: galima užsiauginti ir pomidorų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.03.19 07:30

Pavasaris – pats metas užsiimti sėja. Nenusiminkite, jei neturite daržo ar sodo. Ant palangės galima užsiauginti ne tik prieskoninių žolelių, bet ir daržovių.

Apželdinimo kursų organizatorė Lina Liubertaitė sako, kad niekada nieko neauginusiems, verta pradėti nuo bazilikų arba rozmarinų. 

Rozmarinas pradedantiesiems tinka, nes jį reikia retai laistyti. Tuo tarpu bazilikas tinka, nes jis labai gerai pats parodo, kada reikia jį laistyti – augalas nuleipsta. Palaisčius, bazilikas atsigauna.

Nusipirkus baziliką vazonėlyje, namie jo persodinti nebūtina. Pakanka prastikinį vazoną įdėti į gražesnį, tinkantį prie jūsų interjero, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė L. Liubertaitė.

Ji teigė, kad nusprendus augalą persodinti, reikėtų rinktis vazoną su skylute dugne. Ji reikalinga tam, kad vanduo nubėgtų ir šaknys nepūtų.

L. Liubertaitė patarė pavasarinius augalus sėti į paprastą substratą arba naudoti durpių ar kokoso pluošto tabletes, kurios užpylus vandeniu išbrinksta per keletą minučių. 

„Pirmiems pavasariniams daigams reikia daug šviesos, kovas – tinkamas metas pradėti juos auginti", – sakė L. Liubertaitė.

Ji pridūrė, kad ant palangės galima užsiauginti ir pomidorų.

Kaip juos teisingai pasodinti – laidos įraše (nuo 01.14.00 val.)

Labas rytas, Lietuva I dalis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt