Gyvenimas

2019.03.19 18:38

6 priežastys, kodėl išsiskyrus buvusįjį reikėtų pamiršti amžiams

LRT.lt2019.03.19 18:38

Susidėlioti savo gyvenimą po nutrūkusių santykių yra viena sudėtingiausių užduočių, su kuriomis tenka susidurti. Kiekvieną dieną jums kažkas primins buvusį partnerį ar buvusią partnerę, todėl nebus lengva susidoroti su nostalgiškais jausmais. Po išsiskyrimo dažniausiai analizuojame, kodėl viskas pakrypo į blogąją pusę, ir ar galėjome pasielgti kitaip. Dėl šių priežasčių kai kurie žmonės gali norėti ir toliau palaikyti santykius su buvusiuoju ar buvusiąja. Tačiau reikėtų prisiminti 6 svarbias priežastis:

1. Davėte sau per mažai laiko susitaikyti su realybe

Nėra tokių žmonių, kurie su išsiskyrimu galėtų susitaikyti per vieną dieną. Kartais „išsivalymas“ nuo buvusių santykių gali trūkti mėnesį ar daugiau. Ar manote, kad šis procesas taps spartesnis, jeigu palaikysite ryšius su buvusiuoju ar buvusiąja? Tikrai ne. Tokiu būdu tik save kankinsite ir neleisite judėti į priekį.

2. Dar neišsiaiškinote savo jausmų

Savo jausmus ir santykius galėsite išsiaiškinti tuo atveju, jeigu neturėsite visiškai jokių kontaktu su buvusiu/-ia partneriu/-e. Tai reiškia, kad turite nustoti tikrinti bet kokią su juo/ja susijusią informaciją socialiniuose tinkluose.

Svarbu, kad tam tikrą laiko tarpą praleistumėte visiškai vieni ir neieškotumėte naujų santykių tol, kol visiškai „nepasveiksite“ ir neišsiaiškinsite savo jausmų. Pyktis, liūdesys, nusivylimas, skausmas, meilė ir kiti negatyvūs jausmai laikui bėgant išblės. Tačiau jeigu palaikysite santykius su buvusiuoju, viskas užtruks žymiai ilgiau.

3. Bijote skausmingo sprendimo

Jeigu manote, kad jums bus lengviau, jeigu nuspręsite palaikyti santykius su buvusiuoju ar buvusiąja, tai elkitės visiškai priešingai. Pagalvokite, ar galėsite jį/ją matyti su kuo nors kitu? Įsivaizduokite, kad geriate kavą, o buvusysis/buvusioji jus palieka išgėrus pusę puodelio, nes eina susitikti su kažkuo kitu. Kaip jūs tada jaustumėtės?

4. Pamiršote, kodėl išsiskyrėte

Dažniausiai išsiskyrimai gyvenimui suteikia didelių permainų ir netgi gali kardinaliai daug ką pakeisti. Tačiau pokyčiai kartais yra reikalingi tam, kad nutiktų kažkas gero, o nutrūkę santykiai gali tapti galimybe jūsų asmenybės augimui. Visuomet stenkitės prisiminti, kodėl nusprendėte nutraukti santykius su buvusiuoju ar buvusiąja.

5. Įkalinote save santykiuose

Dažniausiai dėl skyrybų save linkusi kaltinti nukentėjusioji pusė. Didelė klaida likti ar bandyti likti santykiuose su buvusiuoju/buvusiąja tikintis, kad atsiras galimybė viską pakartoti iš naujo. Tai reiškia, kad jūs esate įkalintas: jūs negalite būti su savo buvusiuoju/buvusiąja, tačiau ir negalite judėti į priekį. Kai tik jį/ją visiškai paleisite, jūs vėl pasijusite laisvas, nes jūsų gyvenimo neapsunkins vakarykštė savigaila ir skausmas.

6. Eikvojate per daug energijos

Jeigu palaikote ryšius su buvusiuoju/buvusiąja, reiškia, kad jūs ir toliau skiriate savo energiją santykiams, kurie nebėra tai, ko jums reikia. Kas kartą kai bendraujate su savo buvusiuoju/buvusiąja ar galvojate, kada su juo/ja susitiksite, jūs išnaudojate energiją, kuri reikalinga naujoms gyvenimo patirtims.

Pagal užsienio spaudą parengė Audinga Satkūnaitė.