Naujienų srautas

Gyvenimas2019.03.14 12:34

Vilniuje gyvenantys šunys tampa fotografijų herojais

LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ lankėsi projekto „Dogs of Vilnius“ įkūrėjai Gabija Kavaliauskaitė ir Karolis Jonušas, kurie atskleidė, kaip užsimezga jų pažintys su šunimis, tapančiais jų fotografijų herojais.

Iš Klaipėdos kilę projekto įkūrėjai Gabija ir Karolis šiuo metu gyvena ir studijuoja Vilniuje bei nuo mažens yra šunų mylėtojai. Anot K. Jonušo, jie abu pro šunį gatvėje negali ramiai praeiti ir visuomet pakalbina tiek šeimininkus, tiek jų augintinius. Kadangi abu studentai mėgsta ne tik šunis, bet ir fotografiją, todėl jie nutarė šiuos du pomėgius sujungti.

„Mes ne tik fotografuojame augintinius, bet ir klausiame žmonių įdomiausių istorijų apie juos. Išgirstame pačių įvairiausių nutikimų“, – kalbėjo G. Kavaliauskaitė.

Pasak jos, 99 proc. gatvėje sutiktų žmonių sutinka, kad jų šunys būtų nufotografuoti, tačiau visiškai nepageidauja patys būti nuotraukose.

„Mes visada turime pasiruošę skanėstų, kamuoliukų, kuriuos nešiojamės savo kišenėse. Šiomis priemonėmis bandome atkreipti šunų dėmesį ir daugeliui tai suveikia“, – patikino G. Kavaliauskaitė.

Anot K. Jonušo, reikia padaryti ganėtinai daug šunų kadrų, kad vėliau būtų galima iš jų išrinkti vieną ar du tinkamus. G. Kavaliauskaitė pridūrė, kad kai kurių šunų veislės į fotografus visiškai nekreipia dėmesio, o kiti labai gerai pozuoja.

Gabija ir Karolis lankosi ir šunų prieglaudose, kur įamžina ten esančius gyventojus.

„Problema ta, kad ten yra labai daug senų, ligotų, kurčių, aklų šunų. Mes per savo fotografijas norime parodyti, kad jie yra vis dar gražūs, mieli ir norintys to paties – šilumos ir meilės. Aplankysime kuo daugiau prieglaudų, nes norime skleisti žinutę, kad visi šunys yra gražūs“, – kalbėjo G. Kavaliauskaitė.

Plačiau apie tai laidoje (nuo 14.29 val.)

Labas rytas, Lietuva II dalis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi