Gyvenimas

2019.03.14 12:32

Kaip atsirinkti drabužius, su kuriais jau laikas atsisveikinti?

Šiltėjant orams dauguma susimąsto apie pavasarinį spintos valymą. Kaip atsirinkti, su kuriais drabužiais jau laikas atsisveikinti? O kuriems suteikti antrą šansą? Norint išsikuopti spintą gali padėti atidus žvilgsnis į turimų drabužių spalvinių tonų derėjimą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė kostiumo dailininkė Greta Subatavičiūtė.

„Drabužis, matyt, žmogui turi didžiausią sentimentą, nes juo mes pasakojame istoriją apie save, su juo pasitinkame kitus, einame į aplinką norėdami kažką pasakyti ar laimėti. Dėl to atsisveikinti su rūbais nėra taip paprasta. Jie mus pririša nematomais siūlais ir mums visuomet jų gaila“, – kalbėjo G. Subatavičiūtė.

Anot jos, paprasčiausias būdas yra sąžiningai savęs paklausti, ar man tiek rūbų reikia, ką aš noriu savo drabužiu pasakyti aplinkai ir tokiu būdu po truputį jų mažinti.

„Sutvarkyti ir išvalyti savo spintą yra ilgas ir ne toks paprastas kelias. Aš dažnai rekomenduoju į pagalbą pasikviesti draugę, susiorganizuoti vakarėlį, nes taip yra lengviau“, – tikino kostiumo dailininkė.

Jos teigimu, renkantis kuriuos rūbus išmesti, į pagalbą galima pasitelkti ir drabužį suflerį, kuris padėtų pasirinkti labiau tinkantį derinį. Pavyzdžiui, pasirinkimą iš dviejų panašių marškinėlių gali palengvinti spintoje esantis sijonas. Jį pasiėmus galima patikrinti, prie kurio drabužio jis labiau dera.

„Dažniausia ir patogiausia pasirinkti tą drabužį, kuris suflerio spalvų turi daugiau”, – pabrėžė laidos pašnekovė.

Anot jos, žmonės spintose turi labai daug drabužių klonų. Būtent dėl šios priežasties dažnai patenka į situacijas, kad nėra kuo apsirengti, nors spinta lūžta ir niekas į ją nebetelpa. G. Subatavičiūtė pataria drabužius sudėti į keturias krūveles, kurios padės lengviau išsivalyti spintą. Į pirmą dėti pabodusius drabužius, į kitą – nudėvėtus, į trečią – tuos, kuriuos dar planuojama perdaryti, o į ketvirtą – tuos, kurie lieka namuose ir vėliau bus nuspręsta, ką su jais toliau daryti. Pastariesiems, anot kostiumo dailininkės, galioja tos pačios išmetimo taisyklės: ar juos bus su kuo derinti, kiek jie žmogui yra mieli ir džiugina.

„Jeigu drabužį labai gaila išmesti, jį galima atidėti į laikinąją saugyklą ir užsirašyti datą. Jeigu iki tos dienos drabužis nebus apsivilktas, tuomet jam bus galima padėkoti ir perleisti kažkam kitam“, – sakė laidos pašnekovė.

Jos tikinimu, spintos turinį padeda sumažinti ir drabužiai transformeriai, kuriuos galima dėvėti keliais būdais. Pavyzdžiui, iš abiejų pusių.

Pasiliktus drabužius G. Subatavičiūtė pataria susidėti taip, kad jie visi matytųsi, nes juos suslapsčius yra rizika, kad žmogus vėl gali prisipirkti drabužių klonų. Ji taip pat ragina nepasiduoti iliuzijoms, kad nedėvimo rūbo kada nors – sulieknėjus, pastambėjus ar kokia kita proga – gali prireikti.

Plačiau – laidos įraše (nuo 23.18 val.)

Labas rytas, Lietuva II dalis