Gyvenimas

2019.03.14 10:28

Į populiariąsias zumba treniruotes įtraukti ir kūdikiai

LRT.lt2019.03.14 10:28

Vilniuje pirmą kartą išbandyta nauja treniruočių rūšis patiems mažiausiams – nuo 0 iki 4 metų vaikams. Pirmojoje bandomojoje treniruotėje dalyvavo bei įspūdžiais dalinosi žinomos mamos – sporto trenerė Greta Lebedeva bei LRT televizijos ir radijo laidų vėdėja, žurnalistė Živilė Kropaitė.

„Pasibaigus gripo sezonui, kai visi nuo bacilų slepiame kūdikius namuose, pats metas parodyti jiems kitus vaikus, o dar geriau – su jais paploti, pašokinėti pagal vaikiškas muzikėles, pamušti būgnelį“, – šypsodamasi teigė Živilė Kropaitė.

„Aš vis išgyvenau, kad neleidžiu vaiko į jokį būrelį, tai dabar net palengvėjo, kai supratau, kad kiekvieną savaitę būtinai eisime šokti, trypti, pajudėti. Apie muzikos naudą kūdikiams pasakoti nebereikia, o užsiėmimas, kur visi ateina panašiu tikslu – ką nors smagaus bendrai paveikti – kaip tik”, – džiaugėsi žurnalistė.

Nauja treniruočių rūšis Lietuvoje Zumbini – tai „Zumba“ ir „Baby first“ specialistų paruošta programa patiems mažiausiems sujungianti šokį, muziką ir ritmą su specialiomis edukacinėmis priemonėmis. Vaikai Zumbini užsiėmimo metu ne tik lavina savo muzikinį potencialą, kognityvinius, fizinius įgūdžius, bet ir kartu stiprina ryšį su mama, mokosi reikšti savo emocijas, dalintis, laikytis nustatytos pamokos struktūros ir taisyklių. Mamos kartu su vaiku įtraukiamos į veiklas, todėl taip pat gali atsipalaiduoti, linksmai praleisti laiką bei pabendrauti su kitomis mamomis ar tiesiog prasiblaškyti.

Žinoma mama ir sporto trenerė Greta Lebedeva išbandžiusi naują užsiėmimą sakė: „Visų pirma labai norėjosi kartu su sūneliu paįvairinti dieną, smagiai ir produktyviai pradėti rytą, tad Zumbini užsiėmimai pats tas puikiai dienos pradžiai. Ir vaikui įdomu, ir mamai smagu! Dar, žinoma, didelis pliusas, kad užsiėmimai vyksta patogioje vietoje, Karoliniškėse, sporto klubo patalpose, kuriame dirbau“.

Zumba instruktorė Augustina Juknė, organizuojanti šiuos užsiėmimus vaikams, teigia, kad „siekiame surinkti aktyvių mamų bendruomenę, kur kartu ne tik šoksime, muzikuosime su vaikais, bet ir planuojame susitikimus, kur galės ramiai visos mamos pabendrauti, pasidalinti savo džiaugsmais ir nuogąstavimais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.