Gyvenimas

2019.03.12 19:16

Kino teatruose – dokumentinis filmas apie Kamčiatkos meškas: scenarijų sudėliojo pati gamta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.03.12 19:16

Penktadienį pradedamas rodyti naujas dokumentinis filmas „Kamčiatkos meškos“, kuriame pasakojama apie Kamčiatkos meškas. Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ teigia, kad šios meškos yra tokie patys rudieji lokiai, tačiau tai yra lokių porūšis gyvenantis Kamčiatkoje.

A. Kulbio teigimu, šie gyvūnai yra didžiausios meškos, gyvenančios Eurazijoje.

„Šios meškos yra gerokai didesnės už tas, kurios kartais užklysta į Lietuvą, o nuo įprastų rudųjų lokių skiriasi tik ūgiu“, – pasakoja jis.

Pasak specialisto, Kamčiatkos meškos yra tikros „sveikuolės“, nes maitinasi ne tik lašišinėmis žuvimis, bet ir žemosios kedrinės pušies riešutais bei uogomis.

Penktadienį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti dokumentinis filmas, kurio premjera įvyko beveik prieš metus Suomijos sostinėje Helsinkyje. Šiame filme, kurio filmavimai užtruko septynis mėnesius, pasakojama apie pirmuosius naujai gimusio meškiuko gyvenimo metus. Filmavimas vyko prie ežero, kuriame dėl gausaus lašišų kiekio meškos ateina maitintis, todėl įamžinti meškas pavyko iš ypač arti.

„Pirmieji meškiuko gyvenimo metai filme parodyti taip, kad filmas būtų įdomus visai šeimai, yra animacinių intarpų“, – sako A. Kulbis.

Pašnekovo teigimu, filmo scenarijų parašė pati gamta: jis sudėliotas taip, kaip natūraliai gyvena pačios meškos.

Pokalbis apie meškas ir filmą – laidos įraše.

Laba diena, Lietuva
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.