Naujienų srautas

Gyvenimas2019.03.12 11:32

Originalios interjero idėjos padeda sutaupyti: kaip remontui išleisti 10 kartų mažiau

Kone prieš du dešimtmečius į vieną iš Kauno daugiabučių atsikraustę Lena ir Olegas pasakoja visuomet norėję gyventi lofte. Todėl savotišką loftą jie įsirengė standartine dviejų kambarių bute. Be to, jie stengėsi mąstyti originaliai, o kai kuriuos daiktus prikėlė antram gyvenimui. Todėl jiems pavyko gerokai sutaupyti – pora svarsto, kad jų remontas atsiėjo dešimt kartų mažiau, nei paprastai atsieina tokių standartinių butų atnaujinimas.

Pokyčių šiame 44 kvadartinių metrų ploto būste norėjosi visada – šiandien, kai jie įgyvendinti, butas ne neprimena ankstesnio vaizdo.

„Butas buvo standartinis, senovinis. O mes su vyru visada buvome linkę į menus, svajojome gyventi lofte. Tad nutarėme loftą pasidaryti šiame bute“, – pasakoja Lena.

Pokyčiai kiek užtruko, tačiau gimus ir ūgtelėjus sūnui, sutuoktiniai nebeatidėliojo – remontuoti ėmėsi pirmiausia berniuko kambarį: pakabino lovą, specialiais dažais nudažė sieną, kad sūnus ant jos galėtų piešti ar tiesiog ką nors užsirašyti.

Nusprendę patys įsirengti sieninę spintą sutuoktiniai teigia sutapę 10 kartų ir išleidę tik 150 eurų plokštėms. Tokį patį skaičių –10 kartų sutaupytų lėšų sutuoktiniai, darę pertvarkas patys, įvardija apie viso būsto remontą. Judviejų kambario atnaujinimas, įskaitant baldus, atsiėjo 200 eurų.

Olegas sako linkęs duoti daiktams antrą šansą, tad kai kuriuos baldus perdažė, atnaujino, kai kuriuos gamino pats – sako, tai skatina daryt ir nemažos baldų kainos parduotuvėse, ir pasiūla. Sutuoktiniai įsitikinę – net ir daug sumokėję, nebūtinai būtų radę būtent norimus, kokybiškus ir tinkamo dydžio daiktus.

Užuot įsirengusi antrą spintą, šeima nusprendė verčiau sumažinti daiktų ir toje erdvėje pastatė antresolę su miegamąja vieta. Vietoj naujų lentynų panaudojo rūsyje rastas nebenaudojamas slides.

Atnaujinti turimus baldus taip pat ypač daug resursų neprireikė – nedidelį sėdmaišių gamybos verslą turinti šeima tą pačią medžiagą – iš tiesų kavos maišus, kuriuos naudoja sėdmaišiams, nusprendė perkelti ir čia.

Užuolaidoms Lena panaudojo paprastą neaustinę medžiagą, Olegas dekoravo paukščių motyvais.

Šviestuvų su virvėmis idėją sutuoktiniai nusižiūrėjo iš parduodamų. Pamena- mintis patiko, tik dizainas ir kaina nelabai, tad vėl ėmesi eksperimentų.

Beje, remontuodami būstą sutuoktiniai niekur neskubėjo – išlaukus tarsi savaime ateina teisingos ir originalios idėjos.

Lena prisipažįsta ilgai besijaukinusi šį būstą ir tik dabar galiausiai čia besijaučianti kaip namie.
Remonto dar laukia virtuvė, anot moters , tai bus didžiausia investicija, tačiau judviejų tai negąsdina – sako dabar žinantys daug būdų, kaip sutaupyti ir kartu įsirengti originaliai.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 17:00). 

Labas rytas, Lietuva I dalis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi