Naujienų srautas

Gyvenimas2019.03.10 09:00

Daktaras Unikauskas patarė, kaip visam laikui atsikratyti rytinio galvos skausmo

Yra dviejų tipų žmonės: tie, kuriems galvos visiškai neskauda, ir tie, kuriems galvą skauda vos ne kasdien, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Galvos skausmo priežasčių – daugybė, o kas sukelia rytinį galvos skausmą? Daktaro teigimu, šį skausmą sukeliančios priežastys gali jus nustebinti.

„Jeigu dažnai rytais pabundate skaudančia galva ir tai tęsiasi jau ilgai, greičiausiai lankėtės pas daktarą ir žinote, kad gyvybei pavojinga liga nesergate. Bet nuo to žinojimo – ne lengviau“, – sako A. Unikauskas.

Gydytojas tikina, kad yra dviejų tipų žmonės: tie, kuriems galvos visiškai neskauda, ir tie, kuriems galvą skauda vos ne kasdien. Galvos skausmo priežasčių – daugybė, tačiau kas sukelia galvos skausmą ryte ir ką daryti, kad vos pabudus nekankintų tokie nemalonūs pojūčiai?

Anot gydytojo A. Unikausko, vienos dažniausių rytinio galvos skausmo priežasčių, tai per ilgas miegas ar gulėjimas lovoje bei netinkama ar netinkamai naudojama pagalvė.

„Mūsų raumuo pasižymi labai įdomia savybe – tai lyg atvirkštinė guma. Tam, kad guma susitrauktų, prieš tai turime ją ištempti. Raumuo gauna signalus, skaidulos susitraukia ir atsipalaiduoja. Kai raumens skaidulos susitraukia, raumuo sutrumpėja“, – aiškina gydytojas.

Kaklo raumenys tęsia pečių raumenis, tačiau šie nesibaigia ties kaukole, o prisijungia prie raumenų sausgyslių, kurios sudaro sausgyslinį šalmą, dengiančią visą galvą, teigia A. Unikauskas.

„Kai kaklo raumenys nėra įsitempę ir sutrumpėję, galvą galite laisvai judinti, sausgyslinis šalmas neįtemptas ir galvos neskauda. Per naktį raumenys trumpėja, vieniems daugiau, kitiems mažiau – tai gali priklausyti nuo miego laiko, neteisingos gulėjimo pozos ar blogos pagalvės. Tokiu atveju raumuo įsitempia ir ši įtampa perduodama į sausgyslinį šalmą: jums pradeda veržti ir skaudėti galvą, o judesiai tampa nemalonūs“, – pasakoja medikas.

Tad ryte galvą skauda dėl to, nes per naktį sutrumpėja kaklo ir pečių juostos raumenys. Tinkama miego poza ir gera pagalvė gali padėti atsisveikinti su rytiniu galvos skausmu.

Pasak gydytojo, tinkama pagalvė – nei per kieta, nei per minkšta. Taip pat renkantis tinkamą pagalvę labai svarbu atkreipti dėmesį į jos dydį ir storį.

Laidoje daktaras parodė, kokia miego poza yra tinkama, taip pat pademonstravo du pratimus, kuriuos atlikę dar neišlipę iš lovos atsikratysite rytinio galvos skausmo. Žiūrėkite laidą nuo 25.15 min.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Klauskite daktaro. Lauros sėkmės istorija: minus 50 kg.  Rytais skauda galvą? Mes galime jums padėti.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi