Gyvenimas

2019.03.05 16:33

86-erių britas pasirinko operuotis Lietuvoje: Britanijoje operacijos galbūt jau nebūčiau sulaukęs

LRT.lt2019.03.05 16:33

86-erių Jungtinės Karalystės gyventojas Peteris Gaillardas klubo operacijai pasirinko Lietuvą, nes gimtajame Šiaurės Velse operacijos būtų tekę laukti 80 savaičių – maždaug metus ir 7 mėnesius. Vyras baiminosi, kad operacijos namie gali ir nesulaukti, o Lietuvoje sumokėtą perpus mažesnę sumą pavyko atgauti, rašoma dailymail.co.uk.

P. Gaillardui gyvenimo kokybę keičianti operacija Lietuvoje buvo atlikta praėjusių metų spalį, o rezultatai – neįtikėtinai geri.

Pirmą kartą dešiniojo klubo keitimo operacija britui atlikta 2004-siais, tačiau prieš metus vyras pajuto, kad ta pati problema kartojasi ir kairėje kojoje. Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) Velse P. Gaillardui pranešė, kad operacijos tektų laukti ilgiau nei metus.

„Nemanau, kad būdamas tokio amžiaus galėjau laukti beveik dvejus metus, kai būklė vis prastėjo. Noriu iš likusio gyvenimo išgauti kuo daugiau. Po ilgų paieškų radau informacijos, kad įmanoma Lietuvoje šią operaciją privačiai atlikti už 6 tūkst. svarų, kai Jungtinėje Karalystėje ji kainuoja 12 tūkst. svarų“, – sakė senjoras.

Po ilgų svarstymų P. Gaillardas nusprendė užsirašyti operacijai ir suplanavo kelionę į Lietuvą. Po operacijos vyras Lietuvoje praleido dar 10 dienų.

Grįžęs namo P. Gaillardas sužinojo, kad iš NHS gali atgauti ir Lietuvoje už operaciją sumokėtus pinigus, nes buvo nuspręsta, kad vyras Jungtinėje Karalystėje būtų turėjęs laukti „neadekvačiai ilgai“.

„Nežinojau, kad galiu gauti kompensaciją, kol to man nepranešė seselė iš Lietuvos, su kuria bendravome elektroniniu paštu. Velse manęs apie tai niekas neinformavo“, – sakė jis.

Vyras pasakojo, kad kai tokia pati operacija jam buvo atlikta 2004-siais, po 10 dienų jis niekaip nebūtų ištvėręs ilgos kelionės namo, nes kentė didžiulius skausmus. Tačiau operacija Lietuvoje praėjo sklandžiai, prideda jis.

„Visas procesas praėjo puikiai, rezultatai neįtikėtinai geri“, – pagerėjusia sveikata džiaugėsi senjoras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.