Gyvenimas

2019.03.04 20:32

Gian Luca Demarco siūlo paragauti itališkų Užgavėnių skanėstų

rasite ir receptą
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.03.04 20:32

Daugelis jau veikiausiai ruošiasi Užgavėnėms ir galvoja, kokiais blynais nustebinti šeimą, kolegas ar į duris paskambinusius persirengėlius. Žinomas virtuvės šefas iš Italijos Gian Luca Demarco sako, kad jo gimtinėje kepami ne blynai, o kepiniai primenantys lietuviškus žagarėlius.

Šventė Italijoje prasideda garsiuoju Venecijos festivaliu, kuris paprastai tęsiasi dešimt dienų iki Gavėnios. Gatvėse vyksta įvairūs renginiai, koncertai, garsiaisiais miesto kanalais plaukioja papuoštos gondolos su kaukėtais irkluotojais. Karnavalas baigiasi puota šv. Marko aikštėje.

Kai kurie Italijos kraštai turi itin pašėlusių tradicijų. Likus dienai iki Gavėnios Šiaurės Italijos miestelyje Ivrea vyksta apelsinų mūšis. Manoma, kad tris dienas trunkantis festivalis atsirado dar 12 ar 13 amžiuje, kai miestelėnai gynėsi nuo tironijos, taip kovojo miesto didikai ir prastuomenė.

Daugelį metų Lietuvoje gyvenantis žinomas virtuvės šefas, italas Gian Luca Demarco pasakoja, kad Užgavėnių dieną italai kepa ne blynus, o žagarėlius primenančius pyragėlius chiacchiere, dar vadinamus cenci.

„Paprastai prieš Gavėnią Italijoje vyksta karnavalai, kurie baigiasi Pelenų dienos išvakarėse. Mes tą dieną vadiname storuoju antradieniu. Daug švenčiame, valgome, dėvime įvairius kostiumus bei kaukes, dalyvaujame eisenoje, o Pelenų trečiadienis reiškia, kad linksmybės baigiasi ir ateina susikaupimo bei pasninko metas“, – apie savo gimtojo krašto tradicijas pasakoja žinomas šefas.

Jis siūlo išbandyti vieną iš tradicinių, per karnavalus gaminamų kepinių.

Jums reikės:

– 250 g konditerinio kremo;

– 150 ml pieno;

– 60 g sviesto;

– 60 g cukraus;

– 1 citrinos žievelę;

– žiupsnelio druskos;

– 400 g miltų;

– 2 kiaušinių;

– 8 g kepimo miltelių;

– 1 l saulėgrąžų aliejaus (kepimui);

– cukraus pudros.

Gaminimas:

Sumaišome visus skystus ingredientus (išskyrus aliejų ir kremą), tada suberiame visus birius produktus ir viską gerai išmaišome. Paruošta tešla turėtų bent porą valandų „pailsėti“, tik nepamirškite jos uždengti plėvele. Gautą tešlą suskirstykite į panašaus dydžio gabalėlius. Litrą aliejaus įkaitinkite iki 175 laipsnių temperatūros ir kepkite 6-7 minutes. Galiausiai kepinius pripildykite kremu ir pabarstykite cukraus pudra.

Skanaus!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.