Gyvenimas

2019.03.01 13:18

Dažnas pietų palydovas – kompotas: šiandien švenčiama jo diena

Vaisių kompotas – gėrimas, kurį mėgsta ir lietuviai, yra kilęs iš Prancūzijos, pasakojama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Kovo 1-ąją yra minima vaisių kompoto diena. 

Vaisių kompotui ruošti tinka daugybė saldžių vaisių ir uogų – bananai, obuoliai, įvairios uogos, ir net papajos bei kiviai. Tradiciškai jų mišinys verdamas vandenyje su cukrumi, kartais gardinamas cinamonu, gvazdikėliais ir kitais prieskoniais, migdolais, razinomis ar kokosu.

Pats žodis kompotas kildinamas iš lotynų kalbos. Šio desertinio gėrimo tėvyne laikoma PrancūzijA. Manoma, kad viduramžiais tikėta, jog vaisiai, virti cukruje, padeda subalansuoti skysčių kiekį organizme.

Anglijoje toks saldus gėrimas dažnai būdavo patiekiamas pradedant valgyti paskutinį vaišių patiekalą, o Prancūzijoje – po vakarienės, dažniausiai atvėsintas.

Vaisių kompotas išpopuliarėjo ir žydų košerinėje virtuvėje.  Europoje tirštas kompotas neretai patiekiamas su jogurtu ar plakta grietinėle,  pusryčiams valgomas su granola, taip pat naudojamas kaip naminių pyragų įdaru.