Naujienų srautas

Gyvenimas2019.03.01 23:56

Beatos Nicholson virtuvėje – ypatingos naminės spurgos su įdaru

„Man virtuvė – hobis, laisvalaikis, mėgstu sakyti – meilės kalba“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako ypatingas šventines spurgas kepanti Jolanta Baltrušaitienė. Šios naminės spurgos – su vyšnių ir auguonų įdaru, aplietos glajumi, o laidos vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson tokias rekomenduoja pamėginti išsikepti ir namuose.

„Šios spurgos – ne šiaip spurgos, jos ypatingos. Tai ponios Jolantos šeimos receptas – daug kartų gamintas, visų numylėtinis. Tai spurgos su vyšnių ir aguonų įdaru, pagardintos glajumi. Vien kalbant apie šį skanėstą, apsemia dantis“, – sako B. Nicholson.

Skanėstą šventėms ir draugams kepanti Jolanta tikina, kad tai tapo jos vizitine kortele. „Šias spurgas kepu labai ilgai, tik įdaras kiek sumodernintas. Jos išskirtinės įdaru ir glajumi, o receptą užrašyti buvo sunku – paprastai viską dedu „iš akies“, nematuodama“, – teigia moteris.

„Man virtuvė – hobis, laisvalaikis, mėgstu sakyti – meilės kalba. Į patiekalus visuomet įdedu meilės ir palinkėjimų. Kalbant apie mano gaminamas spurgas – tai minkšta, šviežia, skanu, greitai padaroma, pigu. Tai pagrindiniai kriterijai, dėl ko jas reikia gaminti, mėgti ir daryti“, – priduria Jolanta ir dalinasi spurgų receptu.

Šventinės mielinės spurgos

Reikės:

iki 1 kg miltų

250 ml pieno

250 ml vandens

200 g cukraus

200 g sviesto

žiupsnio druskos

50 g šviežių mielių

200 g tirštos vyšnių uogienės (arba agrastų, juodųjų serbentų)

100 g aguonų

4 nepilnų stiklinių cukraus pudros

1 l aliejaus virimui

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 29.35 min.).

Beatos virtuvė 58 laida
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi