Naujienų srautas

Gyvenimas2019.02.22 20:41

Retai apie šeimą kalbantis R. Zilnys prisipažino, kaip viliojo būsimą žmoną

„Mano veikla žmonai yra didžiausia gyvenimo nelaimė ir klaida. Esu ne kartą jai sakęs, kad džiaugiuosi, jog ji su manimi dar būna“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ sako muzikos apžvalgininkas, nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos komisijos pirmininkas Ramūnas Zilnys. Sykį už per didelį muzikos išmanymą jam yra uždraudę dalyvauti viktorinose  

Turbūt nėra lietuvio, labiau nei R. Zilnys trokštančio, kad mūsų šaliai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje atstovaujantis atlikėjas pasirodytų gerai. Juk nesėkmės atveju daug žmonių puola jį kaltinti išrinkus netinkamą atlikėją.

„Po kiekvieno „Eurovizijos“ filmavimo, net ne po finalo, o tiesiog po kiekvieno turo aš gaunu po keliolika žinučių feisbuke. Džiugu, kad kokie 70 proc. rašančiųjų dėkoja už teisingas pastabas. 30 proc. piktinasi, kad neteisingai kalbu ir kodėl tai išvis darau“, – pasakoja jis.

Anot jo, tai, kad žmonės yra nepatenkinti, normalu, taip pat yra ir su krepšiniu. „Aš neimu į širdį – kadangi man suteikta teisė atrankoje perskaityti komisijos balus, esu tapęs jos veidu. Balsuoja daug narių, bet Zilnys perskaitė balus, vadinasi, jis tą dainą ir išsiuntė. Nesvarbu, kad komisija kartais nubalsuoja kitaip nei žiūrovai ir net ne ta daina išvyksta“, – kalba muzikos apžvalgininkas.

E.Blaževič/LRT nuotr.

Galbūt galvojate, kad sėdėdami R. Zilnio vietoje turėtumėte pasakyti ką protingesnio ar išsiųstumėte geresnį atlikėją, tačiau iškart apsigalvotumėte sužinoję, kokią kainą kasdien už tai, kad būtų kviečiamas į nacionalinės atrankos komisiją, moka pats R. Zilnys ir jo šeima.

Dabar, ko gero, paslaptingiausias lietuviškosios „Eurovizijos“ komisijos narys gyvena kartu su žmona Egle, devynerių romantiku Kristupu ir vos trejų gyvsidabriu Morta. Tačiau kadaise niekuo neišsiskiriančiame Kauno Partizanų rajone gyvenęs R. Zilnys domėjosi dviem dalykais – futbolu ir per radijo stotis pasiekiama muzika.

„Kaune buvo nepriklausoma radijo stotis „Titanikas“, kurioje vykdavo viktorinos ir atsakius į klausimą apie muzikantus būdavo galima laimėti plokštelę, kasetę ar pan. Aš laimėdavau 5–6 prizus per savaitę, nes tuo metu labai domėjausi muzikos pasauliu. Buvau vaikščiojanti enciklopedija. Keletą savaičių laimėjau visus prizus, tada jie man uždėjo trims mėnesiams draudimą dalyvauti viktorinose“, – linksmą istoriją prisimena R. Zilnys.

Praėjus draudimo mėnesiams jis nepasidavė ir toliau laimėdavo viską iš eilės. „Kartą po vieno skambučio eteryje laidos vedėjas paklausė, kiek man metų, nes atsakiau į klausimą apie džiazo muzikantą. Pasakiau, kad trylika. Jis iš pradžių nepatikėjo, o paskui paklausė, ar negalėčiau ateiti į radijo stotį pasirodyti. Nuėjau, pasikalbėjome ir jie suprato, kad apgaulės nėra. Galiausiai būdamas trylikos pradėjau ten dirbti – populiariausioje Kauno radijo stotyje“, – kalba jis.

Pasak R. Zilnio, viskas nutiko savaime – vienas po kito įtraukė pasiūlymai, taip yra iki šiol. Iki šiol nepasikeitė ir kita – jis vis dar žino visas bent kiek dėmesio vertas pasaulio ir, be abejo, Lietuvos grupes, yra klausęs visų jų įrašų, o daugelį atlikėjų ir pats kalbinęs. Visa tai pasiekė tik dėl didžiulio atsidavimo.

„Tiesą sakant, tai yra veikla, kuri, manau, mano žmonai yra didžiausia gyvenimo nelaimė ir klaida. Esu ne kartą jai sakęs, kad džiaugiuosi, jog ji su manimi dar būna. Jos vietoje tikriausiai jau seniai nebebūčiau. Šeima kenčia“, – atvirauja žinomas muzikos apžvalgininkas.

Prieš 15 metų juodu suvedė muzika – R. Zilnys jau gyveno Vilniuje ir buvo vieno didžiausių dienraščių apžvalgininkas, o Eglė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo džiazo dainavimą ir pedagogiką.

„Mus suvedė „Kaunas Jazz“, – sako E. Zilnio žmona. Tiesa, yra ir šio lemtingo susitikimo priešistorė.

„Apie 2001–2002 m. vyko „Bravo“ apdovanojimų ceremonija, kur grupė „G & G Sindikatas“ su Egle atliko iki šiol pačią geriausią jų dainą „1‘Az Kraujaz“. Pagalvojau, graži, talentinga mergina. Paskui paklausiau Svaro, kas ji tokia, nes nebuvau girdėjęs. Jis pasakė, kad jauna moksleivė Eglė su jais įrašė šią dainą. Tą vakarą Eglės daugiau nepamačiau, bet ji man įstrigo. Po poros metų, kai pradėjome draugauti, tik po kelių savaičių supratau, kad tai ta pati mergina“, – pasakoja R. Zilnys.

E.Genio/LRT nuotr.

Žvelgiant į poros bendravimą nekyla abejonių, kad šie du žmonės tiesiog skirti vienas kitam. Tačiau paklausti, kas vieną prie kito patraukė, turi ir smagų paaiškinimą.

„Eglę traukia negražūs vyrai. Manau, tai buvo pagrindinė priežastis“, – sako R. Zilnys. „Aš manau, kad seksualiausia vyro vieta yra smegenys. Buvo apie ką pakalbėti, o paskui jau prasidėjo kiti dalykai“, – tikina E. Zilnienė.

R. Zilnys negaili savo žmonai komplimentų: ji labai graži, įdomi, šilta, protinga ir beprotiškai kantri, su ja galima kalbėtis pačiomis įvairiausiomis temomis. Tačiau jis neslepia, kad nuklydimų būta.

„Prieš vestuves vos neišsiskyrėme. Svarbiausia, kad man su Egle niekada nereikėjo apsimetinėti, mes nė vienas nesistengėme atrodyti kietesnis, nei buvome. Na, aš gal truputį bandžiau. Kai dirbau pramoginėje žiniasklaidoje, turėdavau kvietimų į visus renginius. Su Egle draugavome kokias 4 dienas ir sugalvojau, kad nuvesiu ją į visas tas vietas, parodysiu jai, kas vyksta. Po kokios antros vietos ji pasakė: klausyk, gal važiuojame pas tave namo, nusipirksime pyrago ir pažiūrėsime filmą. Pas mus viskas visada buvo labai paprasta“, – tikina jis.

R. Zilnys įsitikinęs – dėl žmonos jam labai pasisekė. „Jai nelabai, bet man pasisekė“, – juokauja jis. Susitvarkyti su dviem vaikais E. Zilnienei nėra lengva. Darbuose paskendęs R. Zilnys tai puikiai supranta, ir sako vis dažniau pagalvojantis apie tai, kad šeimos labui reikėtų pakeisti darbą.

E.Genio/LRT nuotr.

„Jeigu noriu laikyti ranką ant pulso, nuolat turiu būti ne namuose. Vyksta daug dalykų, kurie atitraukia nuo namų ir artimųjų. Tada ir jie kenčia, ir aš jaučiuosi kaltas, nuolat lakstydamas po renginius. Vaikai mane mato labai retai“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

R. Zilnys teigia – jo veikla nėra palanki normaliems santykiams ir ramiam namų gyvenimui: „Kartais susimąstau, kad visą gyvenimą to nedirbsiu. Nors taip pat kalbėjau būdamas 22-ejų – sakiau, kad dirbsiu iki 27-erių. Bet tai įtraukia – įsisuki ir darai.“

Anot jo, hobiams jis neturi laiko – muzika ir pomėgis, ir darbas. „Visada esu apsuptas žmonių, būnu koncertuose, renginiuose, rengiu interviu, šnekuosi. Man smagu, bet šeimai – ne visuomet“, – kalba R. Zilnys.

Šeima priprato taip gyventi, ji veikia kaip gerai sustyguotas mechanizmas, ir jų namuose netrūksta nei meilės, nei supratimo.

„Norėtųsi, kad vaikai užaugę rastų savo kelią. Gal ir per anksti, bet dažnai apie tai pagalvoju. Nes mano sūnui tiek daug dalykų rūpi ir aš labai noriu, kad jis rastų kažką, kas jam artima sielai. Ir dar norėčiau, kad mano žmona mane pakęstų dar kokius 30 metų. Tikiuosi, kad ši svajonė dar gali išsipildyti. Bet nesu tikras, ar taip bus“, – sako R. Zilnys.

Plačiau – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi