Gyvenimas

2019.02.22 16:53

Naują albumą pristatantys „Biplan“ atskleidė savo favoritus „Eurovizijoje“

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2019.02.22 16:53

„Biplan“ nuo šiol yra trio, sako grupės vokalistas Maksas Melmanas. Šie pokyčiai buvo viena priežasčių, dėl kurios albumas „Nuo nulio iki mėnulio“ išleistas po daugiau nei 4 metų pertraukos. Tačiau, kaip pasakoja grupės nariai, šis albumas kitoks. „Šnekame nerimtai apie rimtus arba rimtai apie nerimtus dalykus“, – šypsosi gitaristas Olegas Aleksejevas.  

Vilniaus knygų mugėje, Muzikos salėje, vyksta pokalbiai su garsiais Lietuvos atlikėjais ir kūrėjais. Penktadienį su gerbėjais bei lankytojais bendravo grupės „Biplan“ nariai M. Melmanas ir O. Aleksejevas, kurie pristatė savo naująjį albumą „Nuo nulio iki mėnulio“.

„Tai naujas albumas, atkeliavęs užvakar, o vakar ji pačiupinėjome patys. Tikrai – kvepia dažais“, – pasakoja M. Melmanas, ir priduria, kad nuo paskutiniojo jų išleisto albumo prabėgo maždaug 4–5 metai.

„Pertrauka nėra ilga, tai labai įprasta. Albumas turėjo pasirodyti bent jau prieš pora metų. Likimas negailestingas ir sutrukdė mums. Keitėsi patalpos, grupės sudėtis“, – kalba O. Aleksejevas.

E. Genio/LRT nuotr.

Pasak grupės vokalisto, jei būtų albumą išleidę anksčiau, jame nebūtų tų dalykų, kuriuos sudėjo.

Grupės gitaristas O. Aleksejevas anksčiau buvo sakęs, kad „Nuo nulio iki mėnulio“ – asmeniškiausias ir drauge sunkiausias albumas.

„Sunkiausias – dėl įrašymo ir kitos buities, visgi pertraukos išmuša iš vėžių. Asmeniškiausias, nes šiame albume mes grįžome iš pajūrio ir pradėjome naują kelionę. Jis pilnas apmąstymų ir temos tikrai kitokios, tikiuosi, kad nebus sunku klausytis. Kalbame apie nelengvus dalykus, bet šnekame nerimtai apie rimtus arba rimtai apie nerimtus dalykus“, – šypsosi jis.

E. Genio/LRT nuotr.

Anot grupės narių, subrendo ir nebegali vėjavaikiški būti visą gyvenimą. „Tenka pasiklausyti senosios mūsų kūrybos, pavyzdžiui, albumo „Braškės“. Dabar mes taip nesugalvotume. Tai gerai, nes mes nestovime vietoje, bet šis albumas turėjo pasirodyti dabar“, – tikina M. Melmanas.

Albumas linksmai lyriškas, o kiekvienos dainos tekstas neša rimtą žinutę, sako gitaristas: „Mūsų vadybininkas galvojo, kad tekstai tamsūs ir niūrūs, bet kai išgirdo su muzika, balansas atsistatė.“

Be to, prakalbus apie naujojo albumo viršelį, grupė „Biplan“ pripažino, kad nuo šiol yra trio, o po 1,5 metų minės ir 25-metį.

„Dideli koncertai (kaip ir maži) turi savo žavesio, bet suburti areną nėra galutinis tikslas. Jau esame tai darę, kai minėjome 20-metį. Grojome ir „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje, tada buvo lankomumo rekordas. Arenos – gerai, bet gal tam reikia pribręsti, ateis laikas. O jei ir neateis, nepergyvensime, grosime kaip groję“, – aiškina M. Melmanas.

„Biplan“ drauge jau daugiau nei du dešimtmečius, todėl pripažįsta, kad ginčų pasitaiko ir jiems. „Būna aršių ginčų, tačiau bet kokiame kolektyve yra tokių dalykų. Bet per ilgai vienas kitą pažįstame, kad susipyktume“, – priduria vokalistas.

E. Genio/LRT nuotr.

Atlikėjai neišvengė ir klausimų apie artėjantį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą. Tiesa, M. Melmanas pripažino konkurso nežiūrintis.

„Siūlome balsuoti už tuos, kurie labiausiai patinka. Man patinka ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Jurgis DID ir Erica Jennings bei Monika Marija.

Niekada neisime į „Euroviziją“, nes tai ne mūsų formatas. Kam eiti ten, kur nesijaustume gerai?“ – šypsosi O. Aleksejevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.