Gyvenimas

2019.02.27 15:57

Pamatykite, kokių triukų moka išdresuotas avinas Zoro

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2019.02.27 15:57

„Zoro iš tiesų dažnai iškrečia kažką, bet jis yra mano mylimiausias gyvūnas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mūsų gyvūnai“ pasakoja gyvūnų prižiūrėtoja Paulina Kajokaitė. Gyvūnų prižiūrėtoja sako, kad Zoro moka nemažai triukų, kuriuos atlieka tam, kad gautų skanėstų.

Iš pažiūros, Zoro – įprastas avinas, kaip ir kitos šio zoologijos sodo avys. Tačiau neapsigaukite – jis didžiausias išdaigininkas ir vienas gabiausių mokinių. Kontaktinio zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtoja Paulina Kajokaitė pasakoja, kad Zoro čia apsigyveno tada, kai jam buvo vos pora mėnesių. „Avys yra bandos gyvūnai,  bet Zoro yra visiškas fenomenas, jis nebijo ne tik išeiti iš savo aptvarėlio, bet moka parodyti ir kelias komandas“, – atskleidžia P. Kajokaitė.

Iš pradžių Zoro, kaip ir kitus gyvūnus, pratino nebijoti žmogaus prisilietimų, tokie įgūdžiai labai praverčia, kai gyvūnus tenka apžiūrėti veterinarijos gydytojams. Paulina auga biglių veislės šunį, ir dresuoti keturkojus jai patinka. Kaip mokyti Zoro Paulinai patarė ir šunų sporto klubo „Crazy foxes“ trenerė Indrė.

Gyvūnų prižiūrėtoja sako, kad Zoro išmoko būti dresiruojamas,  jam tai labai patinka. „Zoro moka apeiti aplink save pagal laikrodžio rodyklę, paskui jis išmoko apeiti aplink mane, nes jis ir be paliepimo dažnai apeidinėjo aplink mane, ir tiesiog aš tai pastebėjau, galiausiai išmoko eiti atbulomis. Tai buvo sunkiau, bet taip pat – žingsnis po žingsnelio mes to mokėmės, ir jis dabar puikiai moka eiti atbulomis. Jis moka paliesti ranką. Tai  yra labai svarbus iš tikrųjų uždavinys – paliesti ranką. Po to eisime prie to, kad galėtų paliesti bet kokį dalyką“, – apie avino pasiekimus pasakoja P. Kajokaitė

Dresuojant šunį dažniausiai galima susitarti naudojant kamuoliuką, ar dešreles. Avinas Zoro taip pat stengiasi dėl skanėsto. Gyvūnų prižiūrėtoja sako, kad vienintelis dalykas, dėl kurio Zoro atlieka komandas, yra kombinuotas pašaras. Pašnekovė sako aviną pagirianti tik tada, kai jis komandą atlieka teisingai. Atvykusi filmavimo komanda sužinojo, kad Zoro specialiai šiam reportažui išmoko dar vieną komandą – uždėti priekines kojytes ant medinio skritulio viršaus ir tiesiog „nusišypsoti“.  

Gabusis Zoro zoologijos sode ieško draugų. „Jam labai įdomu prieiti prie kito gyvūno,  jį pauostyti, stebėti,  jis labai sutaria ir su vištomis, ir surikatomis, visą laiką eina prie jų ir bando jas paliesti nosimi. O šiaip – ir su žmonėmis labai gerai sutaria. Žmonės irgi nėra jam priešai – kaip sakiau, nuo mažens čia gyvena, todėl nėra jokios baimės prieiti prie žmogaus. Dabar dar stengsimės tobulinti, ką išmokome dabar,  ir paskui žiūrėsime, ką galime daryti toliau“, – aiškina P. Kajokaitė.

Visgi apsilankę kontaktiniame zoologijos sode, nepulkite glėbesčiuotis su Zoro, mat šio aviuko ragai – labai tvirti, ir jis juos puikiai moka panaudoti. Gyvūnų prižiūrėtojos teigimu, jis yra bakstelėjęs žmogui, bet greičiausiai buvo to nusipelnęs: „Zoro iš tiesų dažnai iškrečia kažką, bet jis yra mano mylimiausias gyvūnas,  mano geriausias draugas,  ir viską, ką jis padaro blogai, bandau nuslėpti nuo viršininkų. Be to, Zoro moka parodyti, kad yra pavargęs, nenori bendrauti, tada visokiausių kuriozų būna. Vis dėlto avinas“.

Plačiau  laidos vaizdo įraše.