Gyvenimas

2019.02.28 20:38

Egzotiniai vaisiai: kaip išsirinkti prinokusius ir kodėl svarbiausia – ne išvaizda

LRT TELEVIZIJOS laida „Vartotojų kontrolė“, LRT.lt2019.02.28 20:38

„Pirkėjai Lietuvoje tikrai yra priekabūs ir vaisius renkasi labai atidžiai. Kartais dėl to ir pralošia“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vartotojų kontrolė“ teigia „Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė. Virtuvės šefė Aida Matulevičiūtė apgailestauja, kad 20–30 proc. visų užauginamų vaisių yra tiesiog išmetama. Tuo tarpu gydytojas dietologas Edvardas Grišinas ragina nevengti įvairovės, bet egzotinių vaisių nepadauginti. „Mes labai dažnai neskiriame valgymo nuo pasimėgavimo. Kiekvienu vaisiumi reikia mėgautis, o ne valgyti vieną po kito“, – sako jis.

Kasdien turime suvalgyti bent vieną didesnį ar saują mažesnių vaisių – tokių ir panašių rekomendacijų tikriausiai girdėjote ne kartą. Tačiau kokius vaisius dažniausiai renkatės? Gal žiemą, kai savi sodo vaisiai suvalgyt, o apelsinai ir bananai jau spėjo pabosti, pasidairote po nežinomų pavadinimų ir neragautų skonių zoną – egzotinių vaisių vitrinas? Prekybos centrų atstovai pastebi, kad Lietuvos vartotojai drąsėja – vis dažniau nori išmėginti dar neragautų egzotinių vaisių.

Egzotinių vaisių kokybė

Nors naujų skonių norime, vis dėlto atvežamų egzotinių vaisių kokybę esame linkę vertinti kritiškai. VMVT maisto produktų inspektorė Algintė Serapinaitė teigia, kad egzotiniams vaisiams taikomi bendrieji kokybės reikalavimai – jie turi būti be perteklinės išorinės drėgmės, nepažeisti kenkėjų, pakankamai subrendę, taip pat turi būti švarūs. Taip pat verta atkreipti dėmesį į etiketėse nurodytą klasę. Būtent šis rodiklis gali padėti susiorientuoti, kokios kokybės vaisiai iš tiesų yra. A. Serapinaitė aiškina, kad vaisiai skirstomi į tris klases pagal kokybės rodiklius – ekstra, pirma ir antra.

„Ekstra klasės vaisiai yra pačios aukščiausios kokybės, jie turi būti vienodo dydžio, spalvos, neturi būti puvinio pažeistų vaisių. Na, o pirmoje ir antroje klasėje atitinkamai didėja puvinio pažeistų vaisių procentas, keliami kiti žemesni reikalavimai. Išlaikyti tuos vaisus pačios geriausios kokybės yra gan sudėtinga, dėl to prekybos tinklai turi juos peržiūrėti, perrūšiuoti“, – aiškina inspektorė.

A. Serapinaitė priduria, kad vertinti reikia patį vaisių, o ne jo aprašą ant etiketės. Pasirodo, ne visi vaisiai privalo būti suklasifikuoti pagal kokybės klases: „Klasę privaloma nurodyti dešimčiai vaisių ir daržovių rūšių – obuoliams, citrusiniams vaisiams, kiviams, vynuogėms, paprikoms, pomidorams, salotoms, na o, pavyzdžiui, tokiems produktams kaip morkos, drakono vaisius ar mangas, prekybininkas etiketėje neprivalo nurodyti kokybės klasės“.

Tiesa, nereikėtų vadovautis ir kaina, nes ji ne visada nusako vaisių kokybę. Anot „Maxima“ atstovės Vilmos Drulienės, kartais daugiau sumokėti tenka už produkto išskirtinumą ir transportavimo sąnaudas: „Kokybė nuo kainos tikrai neturėtų priklausyti, tačiau žinoma, kad tam tikros rūšys yra šiek tiek retesnės, atvežamos iš tolimesnių šalių ir ne taip lengvai prieinamos Lietuvoje, dėl to jų kaina gali būti šiek tiek aukštesnė“.

Negražūs tiesiog išmetami

Aukščiausia kokybės klasė ir tobula vaisiaus išvaizda svarbi ne tik Lietuvos vartotojams. Gražiai atrodančių vaisių nori visi ir tai – didelė ekologinė ir ekonominė problema. Virtuvės šefė Aida Matulevičiūtė teigia, kad vaisiai, augantys mūsų soduose ne visada būna pačios gražiausios išvaizdos, bet perkant vaisius, norime, kad jie būtų tobuli: „Vadinasi, negražūs vaisiai turi būti kažkur panaudoti arba iškeliauti. Pasaulinė praktika yra tokia, kad juos tiesiog išmeta – dokumentiniuose filmuose rodoma, kaip sunkvežimiai išmeta didžiausius vaisų kiekius, kurie yra tiesiog neišvaizdūs. Apie 20–30 % visų užauginamų vaisių yra tiesiog išmetama“.

Suvokti, kad ir netobulai atrodantys vaisiai yra tokie pat naudingi bei skanūs turėtume ir mes. Anot ekspertų, pirmiausia turėtume išmokti pirkti mažesniais kiekiais – jei nepirktume vaisių kilogramais, nereikėtų jų ilgai laikyti, o kelis, tai pačiai dienai įsigytus vaisius suvartotume nė nepajutę, kad ant jų žievelės buvo taškelių, arba kad jie nebuvo tobulos formos.

„Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė teigia, kad pirkėjai Lietuvoje tikrai yra priekabūs ir vaisius renkasi labai atidžiai. Visgi, anot jos, kartais dėl to ir pralošia. Jai pritaria ir „Assorti“ direktoriaus pavaduotoja Luiza Trilikauskienė: „Jeigu vaisius papuvęs, aišku, tokio jau negalima valgyti, bet reikalavimas išvaizdai neturi būti perteklinis. Ekologiški vaisiai nėra labai gražūs, jie niekados labai gražiai neatrodo. Bet mes vaisių valgom todėl, kad sveika, skanu. Tai – ne suknelė, kurią reikia apsivilkti ir gražiai atrodyti“. L. Trilikauskienė ragina atkreipti dėmesį į tai, dėl ko vaisius perkamas.

Svarbu įvairovė ir saikas

Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas sako, kad privaloma palaikyti mitybos įvairovę: „Ar jūs suvalgysite persiką, ar bananą, tikrai didelio skirtumo nebus, ir kiekvienam žmogui tai tik suteiks naudos“. Anot specialisto, Lietuvoje auginami vaisiai galbūt yra priimtinesni, esame prie jų labiau įpratę, žinome jų skonį, tačiau jis ragina nebijoti ir egzotinių vaisių.

Visgi gydytojas dietologas perspėja, kad tam tikrų negalavimų egzotiniai vaisiai sukelti gali. Tačiau tai – dažniausiai tos pačios bėdos, kurias lemia ir lietuviški vaisiai. Svarbu egzotinių vaisių nepadauginti. „Mes labai dažnai neskiriame valgymo ir pasimėgavimo. Kiekvienu vaisiumi reikia mėgautis, o ne valgyti vieną po kito. Ir nuo obuolių galime pajausti pilvo pūtimą, gali pasireikšti viduriavimas ir kt. požymiai, gali padidėti rūgštingumas. Taip pat yra ir su egzotiniais vaisiais. Nesame nuo to apsaugoti valgydami tik Lietuviška produkciją“, – sako E. Grišinas.

Paklaustas, kada vaisiai gali sukelti tam tikrų padarinių sveikatai, E. Grišinas teigia, kad taip gali nutikti jeigu žmogus yra alergiškas: „Dažniausiai pasireiškia kryžminės alergijos vaisiams. Jeigu žmogus turi alergiją lateksui, jam gali pasireikšti kryžminė alergija kai kuriems egzotiniams vaisiams. Taip pat turėtų atsižvelgti į vaisių suvartojimą tie žmonės, kurie serga inkstų ligomis ir privalo riboti kalio kiekį savo mityboje. Tada jau kai kurie vaisiai taip pat turėtų atkristi iš jų mitybos raciono“.

Kaip išsirinkti prinokusį?

Žinovai turi kelis naudingus patarimus, kaip atpažinti idealiaI prinokusius vaisius. Pavyzdžiui, B. Čaikauskaitė sako, kad reikia tikrinti vaisiaus minkštumą: „Jeigu jis bus kietas, reiškia jam dar reikia šiek tiek laiko prinokti. Minkštumo nereikia bijoti –  dažnai pirkėjas įsivaizduoja, kad jeigu vaisius bus minkštesnis, tai jau jo kokybė bus prastesnė, bet iš tikrųjų taip nebus, viduje jis bus gerai sunokęs“.

Dar vien akalbinta pašnekovė, „Rimi“ atstovė Giedrė Buivydienė ragina rinktis vaisius, kurių spalva labai ryški. Anot jos, pavyzdžiui, geriausia rinktis tą papają, kuri yra ryškiai oranžinė. Ji pataria nebijoti ir lengvai spustelėti vaisių – jeigu susidaro duobutė ir po to išsilygina, reiškia, kad vaisius prinokęs. Kitas jos minimas vaisiu – pasifloras, kurio odelę sunokus tampa gruoblėta.

„Pats geriausias skonis būna, kai vaisius sunoksta ant medžio. Ir man yra tekę mangus tiesiog raškyti nuo medžių. Perkant mangą parduotuvėje pirmiausia mes jį įvertinam pagal spalvą, bet spalva gali priklausyti nuo rūšies. Taip pat jį galima šiek tiek paliesti pirštu. Daug spaudyti nereikia, nes spaudydami mes gadiname vaisius. Mangas turi būti ne visai kietas, bet minkštas jis irgi neturėtų būti, nes tada jis jau nebesultingas“, – sako L.Trilikauskienė.

Avokado nauda

Vienas labiausiai lietuvių pamėgtų nesaldžių vaisių, tai – avokadas. Tačiau dažnai tenka juos išmesti, nes nepavyksta sunokinti. Kodėl taip atsitinka? L. Trilikauskienė sako, kad taip nutinka tuomet, kai avokadus nokiname netinkamai. Ji pabrėžia, kad jokiu būdu jų negalima laikyti šaldytuve, o nokimą pagreitinti galima avokadą padėjus šalia bananų.

A. Matulevičiūtė teigia, kad ne visada kalti tik vartotojai. Anot jos, kartais tikrai sunku namuose gražiai prinokinti avokadus, kai jie pirkti per akcijas: „Dažniausiai akcijos yra daromos ne tam, kad būtų parduoti labai geri produktai, bet tie, kurie nėra labai geri. Čia yra bendra taisyklė. Jūs niekada nežinosite, koks bus galutinis rezultatas tų vaisių – ar jisai bus gerai sunokęs, ar jį pavyks gerai sunokinti, atrodo, žalias, pasidedi sunokinti ir jisai vis tiek sunoksta netinkamai“.

Anot B. Čaikauskaitės, avokadas yra viena iš dažniausiai perkamų daržovių. Turbūt labai didelę įtaką tam turėjo sveiko produkto mitas – labai daug kalbama apie tai, kad avokado maistinės savybės yra labai naudingos kiekvienam. Kad avokadai naudingi žmogaus organizmui, patvirtina ir E. Grišinas. Tačiau, pasak gydytojo, neturėtume jo laikyti panacėja, kuri gali pakeisti visus kitus maistinių medžiagų šaltinius.

Gydytojas dietologas pastebi, kad žmonės nuolat nori išrasti dviratį – ieško naujų maisto produktų, kurie galėtų suteikti naudos sveikatai. Anot jo, avokadas yra dėmesio vertas vaisius, turintis mažiausiai cukraus ir daugiausiai baltymų 100 g, lyginant su visais kitais vaisiais. Taip pat tai yra labai geras mono nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios sumažina aterosklerozės riziką ir kardiovaskulinių ligų rizikos pasireiškimą, subalansuoja cholesterolio kiekį ir apsaugo nuo kitokių ligų, šaltinis.  Tačiau kartu specialistas primena, kad avokadas yra labai kaloringas vaisius.

„Mes įpratę – gaminame salotas, reikia sveikų žalių daržovių, salotų, tada vieno avokado, daug sėklų, dar sveiko alyvuogių aliejaus ant viršaus, dar ir lašišos sūdytos uždėsime. Tikrai sveika maisto porcija, tačiau jeigu mes suvalgysime to per daug, tikrai gali mums atstoti kaip suvalgius du cepelinus“, – lygina E. Grišinas.

Populiariausi – bananai

Vis dėlto, kad ir kaip viliotų neragauti egzotiniai vaisiai, populiarumo lenktynėse jau nemažai metų neaplenkiami yra bananai. B. Čaikauskaitė teigia, kad populiarumu Lietuvoje bananas lenkia net obuolius ir vartotojui jis tikrai neatrodo egzotinis nors ir atkeliauja iš tolimų šalių: „Tiek bananai, tiek apelsinai ar mandarinai mūsų pirkėjui jau nėra egzotika, tai yra kasdienybė ir pastebime, kad bananus lietuviai perka visus metus“.

Pasaulines tendencijas stebinti Aida Matulevičiūtė pasakoja, kad didžiulė bananų paklausa lemia ir tam tikras problemas. „Bananai – pagrindinė  vartojama rūšis yra „Cavendish“. Iš tikrųjų tai yra nykstanti rūšis, nes auga monokultūroje – tai yra praktiškai vienintelė rūšis, kuri auginama ir kadangi dabar ją puola muselės, gali būti taip, kad bananų rinkoje apskritai sumažės arba jie išnyks. Aišku, aš manau, mokslininkai tikrai dirba, kad bananai išliktų rinkoje“, – pasakoja virtuvės šefė.

Plačiau – laidos įraše.