Naujienų srautas

Gyvenimas2019.02.21 22:26

Tik pradėję verslą L. ir Š. Mazalai suprato, kad ne visi žmonės turi atsakomybės jausmą

Stebint žurnalistų Lauros ir Šarūno Mazalų šeimą apima ramybė, atrodo, jie jau seniai įminę darnių santykių paslaptį. Vis dėlto peržengęs jų namų slenkstį supranti, kad tylos minutės čia – retos viešnios. 2015-ųjų liepą susituokusi pora neslepia: kai augini dvi neklaužadas dukras, discipliną ar asmeninius planus gali pamiršti. Trejų Deimilės ir pusantrų Aurėjos tėvai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ sako, kad perprato ir dar vieną svarbų dalyką – visos taisyklės gyvenime sukurtos taip, kad jas būtų galima laužyti.

„Kažkada buvome susirašę namų taisykles, kurių turėtume laikytis. Puikiai pamenu, kaip įdomiai Laura buvo suformulavusi tuos punktus. Pagal vieną iš jų turėjome kartą per mėnesį kur nors išeiti dviese, o kartą per savaitę kiekvienas pabūti atskirai. Dabar jai priminiau, kad kartą per savaitę turime pabūti atskirai, ji sako: baik, kokia nesąmonė – aš tikrai negalėjau tokių taisyklių surašyti. Tai nebėra taisyklių“, – sako Š. Mazalas.

L. Mazalienė priduria, kad pora taisykles taikyti bandė. „Šarūnas buvo du kartus nusipirkęs su draugais skrydį į užsienyje vykusias varžybas. Bet susirgo vaikai ir jam nepavyko niekur išskristi. Aš vieną kartą buvau su merginomis išskridusi.

Bet šiais metais mūsų nerašyta taisyklė – kuo daugiau išvažiuoti iš namų su šeima ir pabūti visiems kartu. Mes nenorime pabėgti vienas nuo kito ar nuo vaikų, nes praėjusią vasarą Italijoje supratome, kaip greitai vaikai auga ir kaip daug praleidžiame jų svarbių momentų. Atskirai pakankamai pabūname darbuose“, – pasakoja L. Mazalienė

L. Mazalienė nesupranta, kai daugelis mamų aplink kartoja, kad auginti du vaikus be galo sunki užduotis, o rasti minutę sau – tiesiog neįmanoma. „Mamų radijo“ įkūrėja įsitikinusi – labai norint, suspėti galima viską.

„Puikiai pamenu, kai neturėjau vaikų ir vyro, užtat buvo daug laisvo laiko, bet nieko nenuveikiau. O dabar kitiems žmonėms gali atrodyti, kad tu to laiko neturi, bet iš tikrųjų yra toks labai geras dalykas kaip laiko planavimas. Savo dieną, kai vaikai būna darželiuose, smulkiai susiplanuoju.

Būna, net nekeliu ragelio, dėl to kai kurie partneriai ir draugai jau griežia dantį, nes neįmanoma man prisiskambinti. Taip, nes aš labai myliu savo laiką ir noriu visus darbus pasidaryti iki akimirkos, kai važiuosiu susirinkti vaikų ir mes grįšime namo. O vakare grįžusi šeima man yra šventa, tad telefonai ir kompiuteriai, jei nėra skubių darbų, padėti į šoną“ – teiogia L. Mazalienė.

Laidos stop kadras 

Penkerius metus LRT sporto žurnalistu dirbęs Šarūnas prieš dvejus metus uždarė nacionalinio transliuotojo duris ir ėmė vadovauti Lietuvos krepšinio lygos Komunikacijos skyriui. Laura, be darbo pačios įkurtame radijuje, ėmėsi ir žurnalo leidybos, nuolat organizuoja įvairias mamoms skirtas socialines iniciatyvas.

Maža to, garsi šeima prieš porą metų atidarė nuosavą restoraną. Iš pradžių didelių tikslų jam nekėlė, norėjosi tiesiog pasimatuoti verslininko rūbą, deja, realybė pasirodė daug sunkesnė net ir už kuklias svajones.

„Galbūt per daug pasitikėjome žmonėmis. Manėme, kad surinksime jauną kolektyvą, bus smagu, turėsime bendrą tikslą ir visi dirbsime. Bet realybė greitai pasirodė kitokia – tikslas rūpėjo tik mums, o jaunas žmogus dar tik ieško savęs, jam šiandien gerai čia, o rytoj – kitoje vietoje.

Laidos stop kadras

Tai šiek tiek prasilenkė su mūsų vizija. Iš tikrųjų per tuos pusę metų daug sužinojome, pamatėme, pažinome, kokie žmonės gali būti skirtingi. Iki tol negalėjau patikėti, kad žmonės gali neturėti atsakomybės jausmo, neateiti į darbą“, – prisimena L. Mazalienė.

Iššūkių juodu nebijo, nepaisydami užgriuvusių rūpesčių ir pasitaikiusių kliūčių, Mazalai džiaugiasi savo kailiu patyrę, ką reiškia nuo nulio kurti nuosavą verslą. Jų restoranas – šiandien vilniečių pamėgta vieta. Patiems jo įkūrėjams tai antrieji namai. Kas rytą, nuvežusi dukras į darželį, Laura pirmoji skuba į darbą, o baigiantis dienai čia prie stalo sočios vakarienės sėda visa šeima.

Kai atrodė, kad viskas stojo į vėžes ir artėja metas, kai bus galima lengviau atsikvėpti, Laura sužinojo po širdimi nešiojanti naują gyvybę.

„Neseniai sėdime prie pusryčių stalo ir Šarūnas sako: Laura, žinau, kad vaikus išnešioti yra sunku, bet gal ir ketvirtą galėsime turėti? Sakau: Šarūnai, dar trečias negimė... Man keista, kai vyras turi norą turėti vaikų, bet labai smagu, kad tokių vyrų yra“ – sako L. Mazalienė.

Plačiau – laidos įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi