Gyvenimas

2019.02.21 13:45

Akušeris-ginekologas apie menopauzę: tinkamas požiūris padeda labiausiai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.21 13:45

Subalansuota mityba ar fizinis aktyvumas gali palengvinti menopauzės simptomus, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako akušeris-ginekologas Rolandas Žiobakas. Jis sako, kad gydytojai gali padėti, tačiau pirmiausia pati moteris turi sau pagelbėti ir pasidomėti, kas vyksta jos organizme. 

Kad artėja menopauzė, pasak gydytojo, galima suprasti iš padažnėjusių menstruacijų, kurios su laiku tampa nereguliarios, o kraujavimas kartais užsitęsia. Vėliau moterys išgyvena karščio bangas, naktinio prakaitavimo priepuolius, atsiranda pasichologinė įtampa, depresija ar nerimo priepuoliai, nemiga.

„Dauguma moterų į gydytojus kreipiasi būtent dėl kraujavimo sutrikimų. Žinoma, kartais tie sutrikimai būna susiję su anatomija, gėrybiniais ar piktybiniais gimdos augliais ir pan., o kartais būtent su funkciniais sutrikimais, lemiančiais menopauzę.

Žinoma, šiandien ginekologija yra pažengusi ir diagnozę nustatyti ar pakeisti galima labai greitai. Tokiu atveju gydytojas nustatys sutikimų priežastis, o atsiradus karščio bangoms ar prakaitavimo priepuoliams, skirs ir medikamentinį gydymą“, – paaiškina R. Žiobakas.

Pexels nuotr.

Jis sako, kad kiekviena moteris gimsta su tam tikru kiaušidžių rezervu, kuris priklausomai nuo įvairių aplinkybių ar gyvenimo būdo, anksčiau ar vėliau baigiasi.

„Tarkime, rūkymas pagreitina menopauzę. O pavyzdžiui, tinkama mityba ir fizinis aktyvumas gali padėti moteriai palengvinti menopauzės simptomus“, – priduria medikas.

Vis dėlto, jis įsitikinęs, kad ne mažiau nei sveikas gyvenimo būdas yra svarbus tinkamas nusiteikimas, sąmoningas ir ganėtinai pozityvus požiūris. Šiais laikais daug lengvai prieinamos literatūros ir informacijos šia tema, tas moterys, kurios daugiau domisi, visus pokyčius priima daug lengviau ir paprasčiau, pastebi gydytojas.

„Kai moteris domisi savo kūnu ir šiuo laikotarpiu būdingais požymiais, kartais jai pakanka tik gydytojo patarimo. Patarčiau mąstyti optimistiškai – tai naujas etapas, kuriame galite skirti daugiau laiko savirealizacijai“, – sako jis. 

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Išsamiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.