Naujienų srautas

Gyvenimas2019.02.18 11:50

Interjero dizaino tendencijos: į namus žengia laukiniai vakarai

LRT.lt 2019.02.18 11:50

Kasmetinėje interjero dizaino parodoje „Ambiente“, kuri vyksta Vokietijoje, pristatytos svarbiausios šių metų kryptys. Naujausiose gamintojų kolekcijose buvo galima išvysti nuo boho ar retro stiliaus gaminių iki itin šiuolaikiško dizaino daugiafunkcių sprendimų mažoms erdvėms, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tarp įdomiausių parodos eksponatų – naujai atgimstantys laukiniai vakarai, muzikinės kolonėlės, skleidžiančios namų kvapus, šviestuvas su šaldikliu gėrimams.

Namų idėjų centro „NIC“ atstovas Nerijus Urbonavičius dalijasi įspūdžiais iš parodos ir pristato, kas laukia mūsų namų šiais metais.

Laukinių vakarų atgimimas

Kaubojiška išvaizda ir dykumos spalvos pažymi naujai atgimstantį boho stilių. Austi raštai ir odos elementų gausa, randama laukinių vakarų stilistikoje, naujose kolekcijose atgimsta ne tik papuošaluose, bet ir madoje, interjeruose bei jų elementuose. Prerijų kraštovaizdis, pilnas atšiaurių ir pastelinių spalvų, įgavęs naujus pavidalus, atgimsta šiais metais karaliausiančiuose  interjeruose.

2019-aisiais, paveiktas vakarų  amatininkų kūrybos, stilius papildytas plunksnomis, ragais, medžiu ir oda, o pasirenkamos spalvos – žemiškesnės, natūralesnės. Boho labiausiai vertinamas tų, kurie namus suvokia kaip užuovėją nuo skaitmeninio pasaulio.

Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Jean-Luc Valentin

Subtiliausi atspalviai

Jau praėjusiais metais namuose atsirado gamtos elementai – augalų ir žalumos motyvai. Šie metai tęsia praėjusio laikotarpio vizijas, tačiau įgauna naujas spalvų paletes. Interjero spalvų gamose randame tamsios lavos ar sodrią oranžinę.

Rotangas ir bambukas – šios natūralios medžiagos tapo naujausių dizaino kolekcijų dalimi, įgaudamos šiuolaikiškas formas. Šios tvirtos medžiagos nušvito naujomis spalvomis ir dizainerių buvo prikeltos naujam gyvenimui. Spalvos pritaikytos šiems laikams pasitelkiant šviesesnius atspalvius, paryškinant delikačią medžiagos faktūrą, detales ar švarias linijas.

Rotango baldai, pinti krepšiai, aksesuarai, austi iš bambuko, prisitaikė prie šiuolaikinių tendencijų ir formų. Šios „grubios“ medžiagos iš gamtos dar labiau traukia dėmesį, kai yra derinamos su kontrastuojančiais paviršiais: stiklu, dažais, keramika.

Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Jean-Luc Valentin

Gyvenimas verda virtuvėje

Virtuvė tampa besikeičiančio gyvenimo indikatoriumi. Jei anksčiau virtuvė buvo atskiras kambarys, o tarpukariu į ją įrenginėtas net atskiras įėjimas, laikui bėgant ši patalpa buvo sujungta su valgomuoju, o šiais laikais – su svetaine, kurioje praleidžiama daug laiko. Ši tendencija išryškina gyvenimo būdo transformaciją. Šiais laikais valgio gaminimas jau nėra būtinybė, tai – pasirinkimas.

„Paradoksalu, kad miesto gyventojai savo maisto gaminimui laiko skiria vis mažiau, tačiau virtuvėje laiko praleidžiama panašiai, kaip ir anksčiau. Tokį virsmą lemia tai, kad maisto gaminimas tapo įdomiu procesu, kuriuo norisi pasimėgauti kartu su artimaisiais“, – teigė N. Urbonavičius. Tai nebėra vieta vien maisto gaminimui, tai – vieta bendravimui. Vyraujant šioms tendencijoms, stebima, kad naujos statybos butų išplanavimas dažnai kuriamas aplink virtuvę.

Parodoje buvo matyti, kad kai kurie gamintojai maisto ruošos ir valgymo erdvę projektuoja viename masyve, vienoje saloje. „Patogu, viskas pasiekiama ranka, o ir į ruošos procesą gali įsitraukti daugiau žmonių. Net ir atėjus svečiams, galima bendrauti ir ruošti valgį vienoje vietoje, nereikia rūpintis svečiais ir bėgioti pasižiūrėti ar puodas nesvyla“, – sako N. Urbonavičius ir  priduria, jog kiti virtuvės baldų gamintojai žengia dar toliau – į valgomąjį stalą integruoja net indukcinę viryklę.

Gyvenimas mažoje erdvėje

Pasaulyje plintant urbanistiniam gyvenimo būdui, kai vis daugiau žmonių keliasi gyventi į didmiesčius, gyvenamų plotų mažėja. Tai lėmė, jog populiarėja mikroapartamentai – 20–40 kv. m. gyvenamosios erdvės. Gamintojai ir interjero dizaineriai susidūrė su iššūkiu: kaip tokiose mažose erdvėse sukurti skoningą ir patogų gyvenimą? Daugelis baldų ir kitų interjero elementų tapo daugiafunkciais, negana to – integruotos  išmaniosios technologijos.

Elementarus šviestuvas tampa mobiliųjų telefonų krovikliu, garso kolonėle, gėlių vaza ar net gėrimų šaldikliu. Sieninis laikrodis su integruotu dūmų detektoriumi, šaukštas, kuris gali būti naudojamas kaip planšetės „rašiklis“, sėdynė, kurioje įmontuota namų kino aparatūra. Garsiakalbiai, kurie išskiria namų kvapą, tinkamą tuo metu skambančiai muzikai. Visa tai nebėra ateitis, visa tai jau yra čia. Naujasis gyvenimas reikalauja daugiafunkciškumo daugelyje sričių ir tai verčia gamintojus pasiūlyti išties novatoriškų sprendimų.

Moderniosios technologijos dažniausiai būna integruotos nepastebimai, todėl net ir retro stiliumi alsuojantis baldas gali būti išmanus. Daugiausia tokių sprendimų siūlo Europos gamintojai. Azijos gamintojų produkcijoje vyrauja atvirkštinė tendencija – technologiniai komponentai dažniau būna paryškinami, akcentuojami.

Išmanieji baldai ir aksesuarai būna valdomi mobiliosiomis programėlėmis. Baldų sektoriaus programėlių rinka tiesiog klesti. Kai kurie gamintojai rinkai pristato ir kelias to paties baldo versijas – su išmaniosiomis technologijomis ir be jų – kad kiekvienas galėtų rinktis. „Parodoje buvo kalbama apie pagalves, kurios gali atpažinti mūsų kvėpavimo ritmus, prieskoninių žolelių mini sodus namams, kurie patys reguliuoja šviesą, trąšas ir laisto kiekvieną augalą individualiai. Visa tai jau ties mūsų namų slenksčiu“, – įspūdžiais dalijosi N. Urbonavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi