Gyvenimas

2019.02.17 23:51

Lietuvis motociklu pasiekė šiauriausią nuolat gyvenamą Žemės tašką

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.17 23:51

Į Lietuvą grįžo keliautojas Karolis Mieliauskas, kuris motociklu pasiekė Oimiakoną Rusijos šiaurėje – šiauriausią nuolat gyvenamą kaimą Žemėje. Motociklininkui ir jo komandai spaudžiant arktiniam speigui teko taisyti autobusiuką, motociklą, įveikti upes ir kalnynus. O finale – šalčio sertifikatas ir maudynės spaudžiant 50 laipsnių šalčiui.

Sausio 31-osios rytą prasidėjo motociklininko K. Mieliausko su komanda kelionė iš Maskvos į Jakuską. Ten prasidėjo tūkstančio kilometrų kelionė į Oimiakoną –  šalčiausią nuolat gyvenamą kaimą Rusijoje, kur speigas spaudžia iki 60 laipsnių šalčio.

Pirmasis darbas nuvykus buvo atlikti bandomuosius važiavimus. Tam motocikle reikėjo pakeisti skysčius, kokių Europoje nėra, spaudžiant tokiam šalčiui, motociklu retas kas važiuoja. 

Motociklininkas sako, kad asfaltuoto kelio šiame ruože daug nebuvo, bet tų kelių penkių ar dešimties kilometrų ruožų stengėsi vengti ir važiuoti sniegu. Kuo toliau į šiaurę, tuo iššūkių daugėjo.

Oimiakone nuolat gyvena apie 900 žmonių. nuo 2004ųjų čia atvyko viso labo 1400 turistų. Visus registruoja vietos valdininkė, įteikianti tokius šalčio sertifikatus.

Daugiau kelionės vaizdų – Izabelės Pukėnaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.