Gyvenimas

2019.02.17 08:15

Paskelbė 50 vietų Europoje, kur verta užsukti kavos: tarp jų – ir viena Lietuvos kavinė

lrytas.lt2019.02.17 08:15

Kur Europoje verdama skaniausia kava? Tinklapis bigseventravel.com rado net 50 vietų Europos šalių Bendrijoje, į kurias rekomenduoja užsukti kofemanams. Į sudėliotą reitingą pateko ir lietuviai.

Tinklapis geriausias kavines rikiavo pagal šiuos kriterijus: tai turi būti ES valstybėje veikianti maitinimo įstaiga (bigseventravel.com pridūrė, kad netrukus dėl „Brexito“ sąrašas gali pasikeisti); balsavimo teisę turėjo apie 1,5 mln. „Big 7“ skaitytojų; savo balsą atidavė ir profesionalų grupė; atsižvelgta į atsiliepimus internete, pastebėjimus tinklaraščiuose, straipsnius žiniasklaidoje.

„Galutinis sąrašas subjektyvus. Jei praleidome kavinę, kurią privalu išbandyti, prašome, praneškite mums“, – rašo „Big 7“ komanda.

Į geriausių kavinių 50-uką patekę lietuviai – tai „Crooked Nose & Coffee Stories“ iš Vilniaus. Jie atsidūrė sąrašo 30-oje vietoje.

 Apie šią vietą bigseventravel.com rašo, kad čia reguliariai vyksta ugdomieji renginiai, kurie šalyje padeda kurti kavos kultūrą. Be to, gėrimai kavinėje patiekiami daugybe skirtingų būdų, jie gaminami pačiomis įvairiausiomis technikomis. „Crooked Nose & Coffee Stories“ giriama už tai, kad čia galima visuomet rasti kažko nauja.

O štai pirmūnų dešimtukas:

Pirmoji – „Jonas Reindl“ Vienoje (Austrija).

Antroji – „Fenster Cafe“ Vienoje (Austrija).

Trečioji – „Or Espresso“ Briuselyje (Belgija).

Ketvirtoji – „Mok“ Briuselyje (Belgija).

Penktoji – „Kolonel Coffee Roastery“ Antverpene (Belgija).

Šeštoji – „Chucky’s Coffee House“ Sofijoje (Bulgarija).

Septintoji – „Cogito“ Zagrebe (Kroatija).

Aštuntoji – „Brew Lab“ Kipre.

Devintoji – „Misto“ Prahoje (Čekija).

Dešimtoji – „EMA Espresso Bar“ Prahoje (Čekija).

Iš artimesnių mums valstybių kavinių reitingo 15-oje vietoje -„RØST“ Taline (Estija), 29-oje – „Rocket Bean Roastery“ Rygoje (Latvija). Išsyk po jos – ir mūsiškė „Crooked Nose & Coffee Stories“ Vilniuje. 36-oje pozicijoje – „Coffeedesk“ – Kolobžege (Lenkija). 37-oji – „Proficiency Coffee“ Krokuvoje (Lenkijoje).

Visą reitingą galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt