Gyvenimas

2019.02.14 10:56

Pirmoji meilė nerūdija: žygdarbiai, vestuvės ir mama, sugriovusi santykius

Elena Varnauskaitė, 15min.lt2019.02.14 10:56

Pirmoji meilė, sakoma, būna pati stipriausia, tikra, nepamirštama. Net ir tuomet, jei ją arba jį sutinkame žaidimo aikštelėje ar darželyje. Ar jūs prisimenate savo pirmąjį įsimylėjimą? To paklausėme žinomų žmonių, kurių prisiminimai ne tik šilti ar įkvepiantys, bet ir komiški. Pasirodo, kai kurie spėjo būdami penkerių net atšokti savas vestuves.

Savo istorijomis pasidalijo Kostas Smoriginas, Justinas Jarutis, Paulius Ambrazevičius, Žilvinas Tratas ir Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, kurie ne tik sutiko pakeliauti laiku, bet ir atskleidė – ar gali būti, kad meilė be interneto, feisbuko, instagramo ir susipažinti padedančių programėlių buvo stipresnė ir tvaresnė? Justinas Jarutis Grupės „Freaks on Floor“ vokalistas Justinas Jarutis pirmą kartą, kaip pats sako, „rimčiau“ įsimylėjo būdamas trečiokas. Ir įsimylėjo jis metais vyresnę mergaitę.

Justinas Jarutis

Grupės „Freaks on Floor“ vokalistas Justinas Jarutis pirmą kartą, kaip pats sako, „rimčiau“ įsimylėjo būdamas trečiokas. Ir įsimylėjo jis metais vyresnę mergaitę. „Bet ji tuo metu draugavo su mano klasioku, tad meilė buvo nelaiminga. O aš net buvau nupiešęs gražią atvirutę per Valentino dieną... Bet daugiau žingsnių nežengiau – tai buvo tyli, vienpusė meilė“, – prisimena Justinas.

E. Blaževič/LRT nuotr. 

Pirmosios meilės „skausmas“ atmenamas iki šiol, nors, kad ir kaip būtų juokinga, Justino Jaručio simpatija dabar ištekėjusi už jo pirmos grupės būgnininko.

„Ji puikiai žino šį faktą, o gyvenimas taip sudėliojo, kad tapome gerais draugais. Manau, kad tai netgi geriau, nei jaunystėje įsimylėti, susidraugauti ir išsiskirti“, – sako J.Jarutis.

Atlikėjas neslepia, kad jo gyvenime būta įvairių meilių, tačiau svarbiausias ir brangiausias turi pašonėje. Tai – jo žmona Justina Jarutė ir jųdviejų dukra.

„Man tai gražiausia meilė, kurią turiu. Kaip ir mokantis groti gitara, taip ir mokantis meilės – iš karto nesugrosi visų akordų teisingai. Reikia ganėtinai daug dirbti ir mokytis, kad galėtum turėti gražius, išpuoselėtus santykius.“

O ar meilė prieš kelis dešimtmečius buvo tikresnė? Anot Justino, vienintelis šalutinis informacijos ir interneto poveikis yra greitas vartojimas.

„Žmonės pradėjo ne tik informaciją, bet ir santykius vartoti labai greitai. Jie tapo tokie, kad gali labai greitai „nuswipinti“ į kitą pusę. Tai liūdniausia, bet kai atrandi TĄ žmogų, viskas tampa aišku.“

Kostas Smoriginas

Aktorius Kostas Smoriginas savo pirmąją meilę prisimena su švelniu kartėliu. Pasirodo, įsiplėtoti jausmams sutrukdė mama.

„Netoliese Šančiuose buvo kino teatras, tad būdamas mažas spręsdavau, kam pinigus išleisti – kinui ar ledams. Kai sutaupiau kinui, rodė dvi „Trijų muškietininkų“ serijas, tad susikaupęs pakviečiau tokią Nemyrą. Ak, kokia graži man ta mergaitė buvo. Bet staiga, pasibaigus pirmai daliai, užsidega šviesa ir kino teatro kontrolierius šaukia: „A bosmaniukas čia salėje? Eik, mama kviečia.“ Taip daugiau su ta pana ir nesusitikau.“

Vis dėlto savo pirmąja ir tikrąja meile K.Smoriginas mieliau vadina savo žmoną, aktorę Dalią Breiciūtę. Susipažinę dar studijų laikais, taip vienas kito ir nepaleido – jų santuoka trunka jau 43-ejus metus.

O ko tik dėl tos meilės nepadarydavo! Kaip pats sako, kad galėtų paskambinti ir išgirsti mylimosios balsą, tekdavo įveikti kelis kilometrus iki artimiausio pašto ar telefono būdelės.

„Viskas vyko paprasčiau, lėčiau, daugiau žmogiškų pastangų tekdavo įdėti. Laiškus rašydavome, siųsdavome atvirutes, – prisimena Kostas. – O dabar viskas vyksta „ant greituko“. Ir meilė, ir santykiai, ir seksas, ir vaikai. Internetas padarė meškos paslaugą.“

Kostui pastangų reikėjo įdėti ir siekiant užkariauti būsimos žmonos širdį. Jis iki šiol prisimena, kaip studijų laikais pamatė Dalią ir nebenorėjo paleisti: „Buvau vyresnis, ji – dvejais kursais jaunesnė. Pamačiau žavingą mergaitę bufete, pakalbinau, papietavome pirmą kartą, vėliau kavos su bandelėmis už 7 kapeikas nueidavome išgerti. Paskui atnešiau magnetofoną į jos namus, kur gyveno su drauge, juostas atnešdavau grupių, kurios man atrodė svarbios.“

Ne vieną dešimtmetį skaičiuojančią meilę, anot K.Smorigino, padeda išsaugoti bendri interesai, nušlifuoti kampai.

„Pakeisti žmogaus nėra įmanoma, nei jo charakterio, nei būdo. Prisitaikyti – galima, tačiau pakeisti – nei tikėtis, nei stengtis. Mano patarimas būtų visoms poroms – nekeisti vienas kito, bandykite priimti jį tokį, koks jis yra. O vėliau bandykite prisitaikyti, jei mylite. Jei ne, tuomet iš karto reikia baigti žaidimą, nes prasmės nėra.“

Igoris Kofas

Grupės „Lemon Joy“ lyderis Igoris Kofas savo pirmajai meilei taip ir niekada neprisipažino jausmų. Trūko pasitikėjimo savimi, kurio, kaip pats sako, net ir šiandien kartais pristinga. „O mokykloje drąsos išvis nebuvo, ką jau kalbėti apie jausmus. Tad mano pirmoji meilė buvo labai nekalta“, – šypteli jis.

O ar anksčiau meilė buvo tyresnė? Igoris Kofas su tuo nesutinka. Anot jo, šis klausimas būdingas kiekvienai kartai, todėl būdamas apsuptas jaunų žmonių niekada sau neleidžia moralizuoti.

„Meilė yra tikra visais laikais, keičiasi tik būdai tą meilę rasti, prisipažinti. Ko gero, jeigu mano paauglystėje būtų feisbukas, gal ir būčiau prisipažinęs meilę tai merginai“, – šypteli O paklaustas, kaip dabar Igoriui sekasi meilės paieškos, jis atkerta: „Man nebereikia jos ieškoti.“

Paulius Ambrazevičius

Komikas Paulius Ambrazevičius tikrai niekada nepamirš savo pirmosios meilės, nes ji baigėsi... vestuvėmis. „Taip išeina, kad čia jau mano antra santuoka“, – stovėdamas šalia savo tikrosios žmonos Kristinos juokiasi Paulius.

Pirmosios jo vestuvės įvyko jam būnant penkerių. „Kadangi augau kaime, tai didelio pasirinkimo nebuvo. Jei yra du bendraamžiai, panašaus amžiaus, tai jiedu dažniausiai sumetami į porą kitų vaikų“, – juokiasi Paulius.

O ar internetas griauna meilę? „Tik į naudą. Dabar gali savo mylimajam paskambinti kad ir už kelių tūkstančių kilometrų, tikrai geriau nei dvi savaites laukti laiško. Tu gali pasiekti žmogų daug greičiau ir paprasčiau“, – mano P.Ambrazevičius.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė

Pirmąją savo meilę aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė sutiko ketvirtoje klasėje. Ir nors ji truko maždaug vieną vasarą, pirma meilė yra pirma meilė – jos niekada nepamirši.

„Atsimenu, kad tas berniukas man buvo toks gražus. Eidavome žaisti pas jį į stiklinius šiltnamius, prisidėdavome šalia daug telefonų. Aš būdavau jo sekretorė“, – juokiasi moteris.

Vis dėlto netrukus, dešimtoje klasėje, Sandra Daukšaitė sutiko ir savo tikrąją meilę. Su vyru Aurimu Petrulėnu jiedu jau daugiau nei dvidešimt metų. „Taip draugaujame iki šiol (šypteli). Likimas. Susitikome, pamatėme vienas kitą ir nuo pat pradžių atradome vienas kitą taip, kad nebesinori paleisti. Taip ir augame iki šiol kartu. Bendrų siekių, svajonių, norų yra labai daug, džiugu, kad tai mus vienija. Pagrindas yra stiprus, bendras, aiškus. Žinome, ko mes norime dabar, ir vienas kitam padedam to siekti“, – džiaugiasi Sandra.

Daug juoko sutuoktiniams kelia pirmieji draugystės metai. Augę kilometrus skyrusiuose miesteliuose, jiedu tuomet neturėjo telefonų, tad Aurimas keliaudavo pas draugus. Pas mylimąją net per lietų, vėją važiuodavo dviračiu.

“Užtat kaip dabar linksma ir juokinga prisiminti. Daug gražių dalykų vyko, nežinau, ar vyksta dabar. O jei vyksta – labai gražu. Atsirado daugiau galimybių, o kiek meilė įgavo stiprumo – kiekvieno asmeninis reikalas. Greitis ne visuomet yra privalumas. Tai kaip žinoti, ar tas žmogus tau skirtas? Niekad ir nežinosi.

Tą minutę ar laiką, kurį leidžiate kartu, reikia labai branginti, juo džiaugtis, nešvaistyti į aplinką visko, visiems, tiesiog galvoti, jausti, gerbti, suprasti vienas kitą. Tai yra kertiniai, vertybiniai dalykai, kurie ir parodo, kiek visame tame yra tiesos. Esminis dalykas – gyventi tiesoje su savimi“, – mano aktorė S.Daukšaitė-Petrulėnė.

Žilvinas Tratas

„Pirma mano meilė buvo vėlyva. Nors turėjau draugių, tačiau rimtai įsimylėjau tik tuomet, kai mokiausi akademijoje ir man buvo 21-eri. Tai buvo labai nesėkminga meilė, bet pirmąsyk pajutau, kas tai iš tikrųjų yra sudužusi širdis. Ir šie jausmai man, kaip aktoriui, davė išties labai daug. Vėliau atsimenu, kad tai man buvo labai į naudą, nes anksčiau, kad ir kiek stengdavausi, vaidinant meilę niekada negalėdavau išlieti ašarų”, – sako aktorius.

BNS nuotr.

Žilvinas pripažįsta, kad tąkart dėl meilės nekovojęs. Išgirdęs kartą „ne“ nebandė išgirsti kitokio atsakymo.

Tik, kaip pats sako, sau pažadėjo – jei jau taip, aš pasistengsiu tapti pačiu geriausiu aktoriumi, kokiu tik įmanoma: „Tuomet man atrodė, kad pats geriausias revanšas yra didelė sėkmė. Ir taip ji suprastų, kad padarė didžiulę klaidą. Dabar jau taip neatrodo. Manau, kad klaidų nėra, tik netikėti įvykiai, kurie mus formuoja, grūdina. Save vadinantis pasenusiu romantiku, aktorius mano, kad šiuolaikinis pasaulis išties apsunkina jausmus, požiūrį į meilę ir santykių tausojimą.”

„Anksčiau, jei daiktas sulūždavo, jį taisydavo, taip ir santykiuose – jei kažkas nepavykdavo, žmonės taisydavo, nes žinodavo, kad geresnio gali ir daugiau neberasti. O dabar toks nežmoniškas pasirinkimas su visomis technologijomis ir socialiniais tinklais, kad atrodo, jog kitą minutę gali rasti kitą žmogų, o kitą akimirką – kad dar geresnį. Man atrodo, kad santykiai nebevertinami kaip anksčiau. Aš esu pasenęs romantikas ir tikiu į tą tikrą, vienintelę meilę, tačiau tokiems, kaip sakoma, nelabai sekasi“, – sako aktorius. –Ar šiuo metu vis dar yra meilės paieškose? „Kai ieškosi – niekad nerasi. Sutikti gali netyčia, tad ir vaikštau į tokius renginius – gal sutiksiu.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt