Naujienų srautas

Gyvenimas2019.02.14 20:44

Jaučiatės išsekę? Laikas pasitikrinti, ar jūsų nenaikina parazitai

Jei nuolat jaučiate nuovargį ar esate visiškai išsekę, priežastis gali būti pasislėpusi jūsų kūne ir tyliai jus naikinti iš vidaus, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Anot mediko, dėl to gali būti kaltos jumyse gyvenančios ir tyliai klestinčios kirmėlės ir kiti panašūs gyviai.

Anot A. Unikausko, jei mėgstate uogauti, grybauti, daug laiko praleidžiate lauke, maudotės atviruose telkiniuose, upėse ir ežeruose, turite šunį, negalite būti tikri, kad neturite kirmėlių. „Parazitai žarnyne gali gyventi metų metus. Negana to, atlikus vieną tyrimą buvo nustatyta, kad 46 proc. žmonių, kuriems nustatytas lėtinio nuovargio sindromas, savo organizme turėjo parazitų“, – tikina medikas.

Parazitai į mūsų kūną gali patekti: per užterštą vandenį, per nešvarias rankas, valgant vaisius ir daržoves, atkeliavusius iš kitų šalių. Žarnyno parazitai, anot A. Unikausko, būna dviejų tipų: matomi ir nematomi plika akimi. „Matomi panašūs į kirmėles, pavyzdžiui, kaspinuočiai, o nematomi – kriptosporidijos ir giardijos“, – vardija daktaras.

Christine Wehrmeier/Unsplash nuotr.

Simptomus, kuriuos sukelia parazitai, galima priskirti ir kitoms ligoms: geltonos spalvos išmatos, pilvo pūtimas, mėšlungis, nuovargis, sausas kosulys, pykinimas, seilėtekis. Tačiau, jei jaučiate ar pastebite šiuos dalykus, turėtumėte pagalvoti, ar neverta pasitikrinti – gal jūsų kūne tūno nemalonūs gyviai, trukdantys ramiai gyventi?

Siekdami išvengti ar atsikratyti parazitų:

– plaukite ne tik rankas, bet ir vaisius bei daržoves,

– venkite antacidų – skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų, nes skrandžio sultys – galingas parazitus naikinantis skystis, ir gerkite obuolių actą su vandeniu,

Mike Kenneally/Unsplash nuotr.

– valgykite česnaką,

– gerkite pelynų arbata, kuri, nors yra labai neskani, žudo apvaliąsias kirmėles ir jų kiaušinėlius,

– krimskite moliūgų sėklas – jos švarina žarnyną.

Kaip diagnozuojamos kirmėlės ir koks gydymas taikomas – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi