Gyvenimas

2019.02.10 10:17

A. Adamkienė švenčia 92 gimtadienį

lrytas.lt2019.02.10 10:17

92 metai. Jau tiek metų skaičiuoja prezidento Valdo Adamkaus žmona ponia Alma. Vasario 10-ąją A. Adamkienė švenčia gimtadienį. 

A. Adamkienė – elegancijos, gerų manierų, išpuoselėtos diplomatijos ir moteriškumo pavyzdys jau daugelį metų.

Visus V. Adamkaus prezidentavimo metus ji ištikimai ir nuoširdžiai su vyru žengė politiniu ir asmeninio gyvenimo keliu.

Prieš porą metų ponia Alma paminėjo 90 metų jubiliejų, tačiau tuomet jį paminėjo ramiai, be didelio triukšmo.

Nenuostabu, savo 80-metį ponia Alma sutiko Baltuosiuose rūmuose, Ovaliniame kabinete, ir ponia Laura Bush įteikė jai baltų rožių puokštę – tai būtų sunku aplenkti.

„Mums dabar kiekviena diena šventė, nes esame kartu. Ką tik pasitikrinome sveikatą, Valdo rezultatai dar geresni nei anksčiau. Gydytojų išvada ir yra geriausia dovana“, – kiek anksčiau kalbėdama apie gimtadienio iškilmes žurnalui „Stilius“ sakė A. Adamkienė.

A. Adamkienė žino net pačias subtiliausias diplomatijos paslaptis. Ponia visuomenę žavi nuoširdumu – kartą ji prisiminė vizitą Japonijoje, kuomet pasakojo supratusi, jog politikoje ne visuomet veikia protokolas.

„Buvome pakviesti vizito į Japoniją. Atvykome, bet darbuotojai pranešė, kad numatytą dieną susitikimas neįvyks, nes imperatorių pora švenčia savo vestuvių sukaktį.

Ką gi, lauksime. Bet vakarop perduodamas prašymas mums atvykti į imperatoriaus menę. Didžiulėje puošnioje salėje visa imperatoriškoji giminė, ir tik mes du svetimi.

Mane pasodino prie imperatoriaus, Valdą prie imperatorienės. Kaip elgtis? Už stalo tyla. Staiga Valdas atsistoja, pabarškina į taurę, ir taria: „Žinau, kad nusižengiu protokolui. Bet noriu pasveikinti Lietuvos vardu imperatoriškąją porą jų šventės proga“.

Mačiau, kad imperatoriškoji pora nustebo, visi pakėlė taures, užsimezgė pokalbiai. Po penkių minučių atsistoja imperatorius, taip pat pabarškina į taurę, ir sako:

„Ačiū už siurprizą, bet aš turiu kitą siurprizą. Žinau, kad už kelių mėnesių jūs švęsite savo 50-ties metų vestuvių sukaktį. Noriu pasveikinti dabar, nes negalėsime dalyvauti“. Mums buvo taip netikėta. Ir kai vėliau jie lankėsi Lietuvoje, mūsų bendravimas buvo bičiuliškas. Apie tai niekur nebuvo rašoma, bet kartais nuoširdumas labiau nei protokolas padeda valstybių vyrams“, – žurnalui „Stilius“ interviu atskleidė A. Adamkienė.

A. Adamkienės gyvenimo akimirkas siūlome prisiminti nuotraukų galerijoje ir vaizdo įrašuose:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.