Gyvenimas

2019.02.08 14:48

Filmo „Purpurinis rūkas“ aktoriams teko mesti svorį: sotus herojus pokaryje atrodytų kvailai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.08 14:48

Svoris gali skambėti juokingai, bet tai didžiulė problema, LRT TELEVIZIJAI sako naujo lietuvių filmo „Purpurinis rūkas“ režisierius Raimundas Banionis. Istorinė drama pasakoja apie karą ir pokarį, apie tragiškus žmonių likimus, o jo aktoriams dėl vaidmens teko nemažai padirbėti ir net numesti svorio.

Nors per pastaruosius kelis metus apsirado ne vienas lietuviškas filmas ir projektas karo, pokario tematika, R. Banionis tikina, kad šis bus kitoks.

„Mes nedarėme patriotinio filmo, darėme dramą – žmogaus dramą toje mėsmalėje. Žmogiškoji istorija yra meno objektas. Man tai labai rūpi, atrodo, tai suprato ir mūsų aktoriai. Tai amžini dalykai, o propaganda ir patriotizmas – proginiai“, – sako režisierius.

Viena pagrindinių vaidmenų filme atliekanti jaunosios kartos aktorė Giedrė Mockeliūnaitė teigia, kad tai – neeilinė patirtis.

„Nuostabus darbas su režisieriumi – davė mums tiek patirties, kaip žmogiškai suvokti ir patirti personažą, būti čia ir dabar. Mano personažo istorijos linija tragiška ir sunki. Bandžiau pati suvokti ir pergyventi tos jaunos merginos gyvenimo istoriją duotose aplinkybėse, kurios buvo tikrai sunkios jaunam žmogui“, – pasakoja ji.

Kitiems aktoriams teko ne ką mažiau paplušėti – filme taip pat vaidinusiam Severinui Norgailai net teko mesti svorį.

„Man reikėjo numesti šiek tiek svorio – vasarą bėgiojau, negalėjau valgyti, kad atrodyčiau pavargęs. Be to, teko pasiskaityti nemažai knygų, bendravome su kolegomis, žiūrėjome tam tikrus filmus“, – apie pasiruošimą vaidmeniui sako jis.

„Svoris gali skambėti juokingai, bet tai didžiulė problema. Kaip manote, kodėl operos dainininkai stamboki? Jiems juk reikia laba daug jėgos tam, kad galėtų išdainuoti kelias valandas. Čia taip pat – jam reikėjo sulieknėti, bet iš kažkur ir jėgos pasisemti. Tam tikri maisto produktai tos jėgos suteikia. Sotus herojus pokaryje atrodytų kvailai“, – priduria R. Banionis.

Plačiau apie filmą ir jo užkulisius – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt