Gyvenimas

2019.02.07 20:21

Vargina pajuodę paakiai? Kasdien plaukite nosį!

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2019.02.07 20:21

Akys - sielos veidrodis, o paakiai neretai atspindi žmogaus gyvenimo būdą ir sveikatą. Tamsūs paakiai mus sendina, dėl jų nuolatos atrodome pavargę  - toks vaizdas gali kaip reikiant gadinti nuotaiką ir slopinti pasitikėjimą savimi.  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako, kad tamsūs paakiai gali būti susiję su genetika, tačiau ne visuomet.

Ratilų po akimis priežastis gali būti ne viena - kalti bėgantys metai, ligos ar nesveikas gyvenimo būdas.

Pasak A. Unikausko, paakiai gali patamsėti dėl sinusų ar slogos, todėl reikėtų kasdien plauti nosį. „Taip pat reikia atsižvelgti ir į mitybą. Atsisakyti pieno ir kvietinių produktų. Jeigu valgote vienu metu mėsą ir cukrų, pavyzdžiui, kepsnį ir saldų gėrimą, sinusai taip pat užkemšami“, - sako A. Unikauskas.

Joseph Greve/ Unsplash nuotr.

Svarbiausia priežastis, kodėl paakiai yra pajuodę, gali būti antinksčių nuovargis, stresas, miego trūkumas. Tokiu atveju padeda ilgi pasivaikščiojimai kiekvieną dieną ir kokybiškas miegas.

„Norite geriau miegoti naktį? Būkite fiziškai aktyvūs dieną“, - teigia A. Unikauskas.

Bonnie Kittle/ Unsplash nuotr.

Padėti gali ir produktai su vitaminais D, B1, kaliu. Vitaminas D tinka ne tik siekiant pagerinti antinksčių veiklą, bet ir norint sureguliuoti miegą. Šio vitamino yra riebiose žuvyse, kepenyse, kiaušiniuose, jo šaltinis yra ir saulė. Vitamino B1 šaltinis - maistinės mielės.

A. Unikauskas pasidalijo receptu, kaip pasigaminti uždegimą mažinantį tonizuojamąjį arbatos kompresą.

Reikės:

  • Žaliosios arba baltosios arbatos
  • 2 š. medaus
  • Alavijo šakelės
  • Agurko griežinėlių

Kaip gaminti?

Į arbatą sudėti medų ir alaviją, užvirinti. Atvėsinus sudėti agurko griežinėlius. Šaldytuve palaikyti mažiausiai 4 valandas, o geriausia - parą.

Kaip naudoti?

Arbatą gerkite, o griežinėlius naudokite kaip paakių kompresą.

„Žaliojoje ir baltojoje arbatoje yra antioksidantų ir kofeino, šios arbatos šviesina, ramina odą. Medus turi antiseptinių savybių, yra naudingas Odai, alijošius - anestetikas. Agurkų griežinėliai turi fermentų, kurie malšina uždegimą“, - pridūrė A. Unikauskas.

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.