Naujienų srautas

Gyvenimas2019.04.05 21:00

Saldumynų mėgėjai nenusivils: „Snickers“ batonėlių receptas be cukraus

Nereikia sakyti, kad nuo šiandien nieko nebevalgysiu – reikia po truputį keistis, bandyti, atrasti, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako natūralių desertų knygą kartu su seserimi Rūta Šalaševičiūte parašiusi Asta Petrušienė. Pasak judviejų, desertai gali būti ir natūralūs, ir skanūs.

„Visuomet labai mėgome įvairiausius batonėlius, guminukus, bet ir pačios daug gamindavome – kepdavome pyragus, o apie natūralius desertus nuomonė buvo skeptiška“, – laidos vedėjai Beatai Nicholson sako A. Petrušienė.

Tačiau vėliau sesės suprato, kad desertai gali būti ir natūraliai saldūs. „Pokyčius reikia pradėti mažais žingsneliais. Nereikia sakyti, kad nuo šiandien nieko nebevalgysiu – reikia po truputį keistis, bandyti, atrasti“, – priduria A. Petrušienė.

Pasak sesių, natūralūs desertai nereiškia, kad jie bus neskanūs ar neįvairūs – tiesiog reikia daug bandyti.

„Prisimenu, kai prieš kelerius metus pirmą kartą iš saldžiųjų bulvių pagaminau brownie ir jis buvo neskanus. Bet kai pradedi testuoti, darai tik tai, kas skanu, nes tai kas natūralu, nebūtinai turi būti neskanu“, – įsitikinusi R. Šalaševičiūtė.

Ji ir jos sesuo A. Petrušienė pasidalino natūraliai saldžių „Snickers“ batonėlių receptu, kuris labai patiko ir B. Nicholson. „Jau žinau, kad tikrai gaminsiu ir pati“, – paragavusi rezultato sakė laidos vedėja.

Natūraliai saldūs „Snickers“ batonėliai

Reikės:

200 g migdolų sviesto

60 g klevų sirupo

30 g kokosų miltų

Antrajam sluoksniui:

220 g „Medjool“ datulių be kauliukų

50 g nerafinuoto kokosų aliejaus

2 šaukštelių vanilės ekstrakto

100 g kepintų ir sūdytų žemės riešutų

Glajui:

220 g juodojo šokolado

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 32:23 min.)

Beatos virtuvė 56 laida

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi