Naujienų srautas

Gyvenimas2019.02.04 18:01

BAFTA kaukė: nepatikėsite, kiek sveria šis kino apdovanojimas

Kol kino ir scenos žvaigždės repetuoja padėkos kalbas Britų Kino ir televizijos meno akademijos, trumpai – BAFTA, apdovanojimų įteikimams, Londono priemiestyje kuriami prizai, kurie bus teikiami nugalėtojams.  

Toli nuo Karališkosios Alberto salės, kur bus patiestas raudonasis kilimas, išlydytas metalas pilamas į formas, kad būtų sukurtos kaukės. Vasario 10-ąją jas įteiks tiems, kuriuos Britų Kino ir televizijos meno akademija pripažins geriausiais.

Šie apdovanojimai taip pat laikomi Oskarų pranašais. 27 centimetrų aukščio, tris kilogramus ir septynis šimtus gramų sveriančią tragikomišką kaukę sukūrė amerikietė skulptorė Mitzi Cunliffe 1955 metais. Šioje dirbtuvėje jos gaminamos beveik 40 metų.

Liejyklos vadybininkas Patrickas Helly pasakoja, kaip kaukės gaminamos: „Pirmiausia darome formoje pagrindą, purškiame atsparų sluoksnį, degame, sujungiame dalis, tada pilame metalą, palaukiame, kol sukietės, tada išimame, išlyginame, paruošiame nublizginti“.

Pasak meistro, kiekviena kaukė originali, kas išeis, galima išvysti, kai ji baigta. Oskarų statulėlės taip pat išeina ne visos vienodos. P. Helly sako, kad BAFTA kaukės – tikras britiško metalo kūrinys, dengtas auksu, ir kiekvieną sykį kitoks.

Kostiuminė drama „Favoritė“ pretenduoja į daugiausia apdovanojimų, dėl BAFTA kaukių varžosi ir politinė komedija „Viceprezidentas“, lengendinės grupės „Queen“ istorija „Bohemijos Rapsodija“ ir „Žvaigždės gimimas“ su Lady Gaga. Apdovanojimus gaminantis meistras tvirtina neturįs favorito, nežino net, kokios yra nominacijos.

Plačiau – laidos vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi