Gyvenimas

2019.02.04 07:13

Vasario 4-oji – Pasaulinė kovos su vėžiu diena

Agnė Kairiūnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.02.04 07:13

Vasario 4-oji – Pasaulinė kovos su vėžiu diena, šią dieną specialistai primena, kad per paskutinius penkerius metus naujos gydymo technologijos suteikia daugiau galimybių vėžį išgydyti ar kontroliuoti ir taip pagerinti sergančių žmonių gyvenimo kokybę.

Lietuvos onkologų draugija ir onkologų klubas pirmadienį konferencijoje pristatys mokslo laimėjimus, gydant vėžį ir galimybes jais pasinaudoti pacientams Lietuvoje.

Kaip bus gydomas ligonis, dabar sprendžia ne tik chirurgai, chemoterapeutai bei radiologai, bet ir genetikai, biologai ir kitų sričių specialistai. Kiekvienam pacientui nustatomas vėžio genetinis bei biologinis profilis ir pagal tai parenkamas individualus gydymas.

Anot medikų, dėl naujų gydymo technologijų žmonės, vėžį nustačius ankstyvoje susirgimo stadijoje, turi daugiau galimybių pasveikti, o išplitusią ligą pavyksta geriau kontroliuoti. 

Vis dėlto sergamumas nemažėja. Pastaraisiais metais Lietuvoje diagnozuojama po beveik 18 tūkst. naujų vėžio atvejų kasmet. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis,  nuo trečdalio iki pusės susirgimų būtų galima išvengti, keičiant gyvenimo būdą ir sumažinus ar visiškai pašalinus žinomus vėžio rizikos veiksnius – nerūkyti, nevartoti alkoholio, sveikai maitintis, daugiau judėti ir mažinti patiriamą stresą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.