Gyvenimas

2019.02.03 11:46

Primena nemokamai paskiepyti kūdikius nuo mirtinos meningokokinės infekcijos

Evelina Želvytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.02.03 11:46

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pastebi, kad kol kas panaudota mažiau nei pusė kompensuojamų vakcinų nuo meningokokinės infekcijos. Pasak specialistų, tėvai turėtų paskubėti skiepyti kūdikius, nes žiemą tikimybė užsikrėsti šia liga itin padidėja.

Pernai liepą Valstybinė ligonių kasa įsigijo 45 tūkst. vakcinos nuo B tipo meningokokinės infekcijos dozių. Naujausiais duomenimis, šiuo metu jomis paskiepyta apie 20 tūkst. kūdikių. 

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovės Daivos Razmuvienės, tėvams reikėtų nedvejoti dėl šios vakcinos naudingumo.

„Nuspręsta, kad skiepijama trijų mėnesių, ir žinant Lietuvos sergančiųjų skaičių, mirties atvejų skaičių – kuo mažesnis vaikas, tuo didesnė mirties tikimybė. Tad tikrai nereikėtų abejoti, ar skiepyti, kai yra suteikta tokia labai brangi ir labai naudinga galimybė“, – LRT RADIJUI sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovė,

Nemokama vakcina skiriama vaikams, kuriems 3 mėnesiai sukako 2018-ųjų rugsėjį ir vėliau. Pakartotinai kūdikiai skiepijami dar du kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.