Gyvenimas

2019.01.31 16:32

Sostinėje pakvips kava: „Vilnius Coffee Festival“ žada įdomią programą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.01.31 16:32

Jau vasario pradžioje kavos profesionalai susitiks menų fabrike „Lofte“, kur net tris dienas šurmuliuos ir įmantriais aromatais vilios „Vilnius Coffee Festival“, skirtas augančiai kavos kultūrai šalyje. Renginio organizatoriai žada turtingą bei įdomią programą.

Festivalis vyks jau vienuoliktąjį kartą ir tai yra didžiausias toks renginys Baltijos šalyse. Anot jo rengėjų, vasario 8–10 d. „Vilnius Coffee Festival“ lankytojų laukia trys rinktinės kavos sklidinos dienos, per kurias bus galima pamatyti nacionalinius kavos ruošimo, piešimo pieno puta ir kavos ragavimo čempionatus, paragauti kavos žvaigždžių ruoštos kavos, susipažinti su inovatyvia kavos ruošimo įranga, išgirsti virš 15 įdomių pranešimų apie kavą, žiūrėti filmus, susitikti su žinomiausiais skrudintojais ir, žinoma, paragauti skanios kavos.

Festivalio ir „Specialty Coffee Association“ (SCA) koordinatorius Lietuvai Nidas Kiuberis sako, kad kavos kultūra šalyje auga, nes žmonėms vis įdomiau, ką jie geria. Praėjusiais metais festivalyje apsilankė apie šešis tūkstančius žmonių, o šiemet jų tikimasi dar daugiau. Šių metų „Vilnius Coffee Festival“ šūkis – „Atrask 800 kavos veidų“, nes kava turi daugiau nei 800 poskonių, tad bent dalį jų bus galimybė atrasti festivalio metu.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Jo teigimu, labai svarbu, kad čempionate vyks net trys nacionaliniai kavos čempionatai, kurių nugalėtojai Lietuvai atstovaus pasauliniuose Kavos ruošimo („Barista“), Piešimo pieno puta („Latte Art“) ir Kavos ragavimo („Cup Tasting“) čempionatuose. „Tai kartą per metus pasitaikanti galimybė profesionalams pademonstruoti savo gebėjimus ir patobulėti. Juk pasiruošimas reikalauja daug darbo“, – pastebi jis.

Jam antrina ir SCA įkūrėjas Lietuvoje bei pirmasis vadovas Vytautas Kratulis, patikinantis, kad tokie renginiai skatina tobulėti ne tik profesionalus, bet ir kavos mėgėjus, kurie ateina, domisi, ragauja. Renginio metu vyks nemokami edukaciniai susitikimai, degustacijos, paskaitos, filmo „The Coffee Man“ peržiūros, kavos įkvėpimams ir atradimams skirtos knygos „Tebūnie kava“ pristatymas, praktinės dirbtuvės, kurių metu vietiniai kavos profesionalai ir svečiai iš užsienio dalinsis savo patirtimi, įžvalgomis ir naudingais patarimais apie gerąsias kavos patirtis.

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Lankytojų lauks baristos, kurie patars ir pamokys, kaip pasigaminti skanios kavos, kaip ją susimalti, plačiau papasakos apie kavos aparatus ir alternatyvius gaminimo būdus. Taigi šiemet kartu su gausia SCA sertifikuotų narių komanda kviesime visus norinčius atsistoti prie profesionalaus kavos apataro ir pasidaryti puodelį mėgstamos kavos“, – SCA narė Dovilė Baltrukėnienė.

Ji nuramina visus, kurie nerimauja, kad po festivalio bus išmesta daugybė vienkartinių kavos puodelių – festivalyje bus visiškai perdirbami puodeliai, kuriuos šventės dalyviai galės mesti į specialius konteinerius, o pasibaius renginiui visi jie bus perdirbti.

Daugiau kaip 50-ies festivalio dalyvių pristatomomis naujienomis, veiklomis ir renginiais bus galima mėgautis nuo penktadienio ryto iki sekmadienio vakaro. Išsamią „Vilnius Coffee Festival 2019“ programą rasite čia

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.