Gyvenimas

2019.02.08 23:38

Internete išpopuliarėjęs japoniškas pyragas – Beatos Nicholson virtuvėje: tokio niekur ragauti neteko

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.02.08 23:38

Tauragėje gyvenanti Lina Geštautaitė nuo mažens sukasi kepinių versle – gimtajame miestelyje jos šeima turi kepyklėlę, kurioje prekiauja šviežia konditerija. Tačiau vienas pyragas, kurį ji kepa – ypatingas. Tai japoniškas sūrio pyragas, kuris dėl savo neįprastos išvaizdos ir tekstūros neseniai buvo išgarsėjęs internete, o jo gamyba – praktikos reikalaujantis procesas, sako tauragiškė.

„Tokį tortą esu mačiusi tik internete ir niekada nėra tekę ragauti nieko panašaus“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako jos vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson.

Laidos viešnia – L. Geštautaitė iš Tauragės, o jos šeima 25 metus sukasi kepinių versle, kuris gimė namų virtuvėje. Pati Lina taip pat negali gyventi be konditerijos – itin domisi tortų puošyba.

Apie japonišką sūrio pyragą L. Geštautaitė sužinojo netikėtai: „Pamačiau eilę prie parduotuvės – ten buvo kepami šie pyragai ir pirkėjai jų laukė. Pradėjau ieškoti receptų, bandžiau jų labai daug – buvo ir nesėkmių. Buvo, kad jis ir sukrenta, ir neiškyla, būna neskanus. Pagaliau atradau receptą, kuris skanus visiems.“

Ji sako, kad pyragą išsikepti patiems tikrai verta, tačiau prireiks kantrybės. „Man iš pirmo karto nepavyko, bet esu tokia, kuri siekia tobulybės. Žinoma, kad ir kaip jis beatrodytų, jo skonis vienodas“, – tikina moteris.

Laidos kūrėjų nuotr.

Japoniškas sūrio pyragas

Reikės:

250 g grietinėlės sūrio

6 kambario temperatūros kiaušinių

140 g cukraus

60 g sviesto

100 ml pieno

1/2 citrinos sulčių ir žievelės

60 g miltų

20 g kukurūzų krakmolo

Papuošimui: šviežių uogų ir cukraus pudros

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 31.39 min.):

Beatos virtuvė 53 laida
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.