Gyvenimas

2019.02.02 09:09

Burnoje tirpstančių eklerų galima pasigaminti ir patiems: Beatos Nicholson viešnia pasidalino šeimos receptu

Eklerai – tai saldumynas, dėl kurio iš proto eina visas pasaulis, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako jos vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Eklerus nuo vaikystės ragaujanti ir pati kepanti laidos viešnia Sandra Sparnaitienė tikina, kad nepabandyti jų išsikepti patiems – didžiausia klaida.

„Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną saldumyną“, – sako B. Nicholson.

S. Sparnaitienė eklerų receptą tikrai ištobulino – jais lepina šeimos narius ir draugus, o jei eklerais vaišina per šventes, skanėsto kaipmat nelieka, tikina moteris.

„Esu ketvirtos kartos eklerų meistrė. Užaugau namuose, kuriuose visuomet turėjome šių saldumynų – kepė ir mano mama, ir močiutė, kuri receptą sužinojo iš jaunystės draugės. Mano vyro mama teisingai sakydavo – kartą paragavęs, negali sustoti. Didžiausia klaida būtų nepabandyti jų išsikepti“, – sako ji.

Laidos kūrėjų nuotr.

Plikytos tešlos pyragėliai (eklerai)

Kremui reikės:

250 g sviesto 82 %

5 nekupinų šaukštų miltų

0,5 l pieno

400 g cukraus

2 kiaušinio trynių

kelių šaukštelių vanilinio cukraus

1 citrinos sulčių

Plikytos tešlos pyragėliams:

100 g sviesto

1 stiklinės vandens

1 stiklinės miltų

žiupsnelio druskos

4–5 kiaušinių

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 29.42 min.):

„Beatos virtuvė“ 52 laida. Kalėdų laukimas: kunigo Beno Lyrio patarimai, vaisių pyragas, gaminamas iš anksto ir paslaptingas eklerų receptas