Naujienų srautas

Gyvenimas2019.01.11 11:19

Kaip natūraliomis priemonėmis išvalyti skalbimo mašiną

DELFI.lt 2019.01.11 11:19

Eksploatuojant skalbyklę ilgainiui ji gerokai užsiteršia – ir ne tik jos išoriniai, bet ir vidiniai elementai. Problema ta, kad kai kuriose vietose po truputį ima daugintis bakterijos, kurios gali pakenkti žmonių sveikatai. Kad užkirstumėte kelią ligoms ir negalavimams, skalbyklę reikia laiku išvalyti.

Egzistuoja paprastas ir prieinamas metodas, kaip išvalyti skalbyklę naudojant actą ir sodą. Šių priemonių ko gero visi turime namuose.

Visų pirma reikia išvalyti pačią nešvariausią skalbyklės vietą – po durelių guma. Gumą atsargiai išverčiame. Jei skalbyklė naudojama seniai ir ši vieta niekada nebuvo valyta, joje neabejotinai bus susidaręs pelėsis. Be to, čia susikaupia kieti daiktai, tokie kaip sagos. Visus rastus daiktus reikia išimti. Valyti skalbyklę reikia minkšta medžiagine šluoste, sumirkyta tirpale, pagamintame iš 1 l vandens ir 50 ml 9 proc. acto.

Tada reikia išvalyti visą darbinį skalbyklės paviršių.

Rawpixel/Unsplash nuotr.

Galiausiai į skalbimo milteliams skirtą skyrelį įdėkite sodos, sumaišytos su vandeniu (0,25 stiklinės maistinės sodos 0,25 stiklinės vandens), o į būgną įpilkite dvi stiklines acto. Uždarykite dureles ir įjunkite skalbyklę karščiausio vandens režimu (gręžimo ir džiovinimo funkcijas išjunkite).

Kai skalbimo ciklas baigsis, dar kartą patrinkite skalbyklės detales, bet jau sausa šluoste. Taip pat išvalykite ir miltelių stalčių, filtrą, vandens nutekėjimo vietą ir būgną.

Soda ir actas padės pašalinti visus nešvarumus, pelėsius ir atšviežins skalbimo mašiną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi