Naujienų srautas

Gyvenimas2019.01.10 11:15

Pačių gamintos priemonės kilimui: atsikratykite dėmių ir augintinio plaukų

15min.lt 2019.01.10 11:15

Jeigu jūsų namuose yra kilimų, jie tikrai suteikia jaukumo, šilumos ir puošia. Tačiau susiduriame su didžiausia bėda – kaip prižiūrėti, kad tarnautų kuo ilgiau, atrodytų gražiau?

Kavos dėmės

Jeigu ant kilimo išsiliejo kava, vynas ar kilimas pasipuošė tamsios spalvos dėme, išmėginkite štai tokį triuką: sumaišykite stiklų valymo skystį kartu su vandeniu (1:2). Gautu mišiniu įtrinkite dėmę ir uždėkite ant viršaus medvilninę šluostę (geriausia naudoti baltą, beje, tinka ir medvilniniai marškinėliai, kurių nenaudojate). Tuomet lyginkite lygintuvu, kad dėmė pereitų ant audinio paviršiaus.

Kačių ir šunų plaukai

Išmėginkite guminį langų valytuvą - juo tereikia perbraukti per kilimą ir taip surinkti augintinių plaukus. Taip pat puikus pasirinkimas - sudrėkintos guminės pirštinės, padėsiančios jums surinkti nešvarumus ir plaukelius iš pačių sunkiausiai pasiekimų vietų. Užsimaukite pirštines, pakiškite jas po vandeniu ir imkitės darbo.

Pixabay nuotr.

Ilgo plauko kilimas

Tokį prižiūrėti būna itin nepatogu ir sudėtinga, todėl galite pasitelkti į pagalbą lipnų pūkų rinkiklį. Juo surinkite nešvarumus, o tada, apvertę kilimą, išsiurbkite jį iš blogosios pusės.

Kramtomoji guma

Jeigu jums niekaip nepavyksta pašalinti kramtomosios gumos nuo kilimo paviršiaus, pasitelkite ledo kubelius. Juos įdėkite į maišelį ir uždenkite kramtomąją gumą. Kai ši sustings, pašalinkite ją nenaudojama plastikine kortele arba kokiu nors aštriu prietaisu.

M. Thian/Unsplash nuotr.

Kitos dėmės

Joms įveikti pasiruoškite universalaus valiklio. Sumaišykite valgomąją sodą, indų ploviklį ir actą vienodomis proporcijomis ir supilkite į indelį. Tuomet uždėkite šio valymo priemonės ant dėmės ir palikite kuriam laikui, o vėliau nuvalykite kempinėle ir nuplaukite vandeniu.

Susigulėjęs kilimas

Jeigu ant kilimo stovėjo sunkūs baldai, tuomet, savaime suprantama, lieka įspaustų žymių. Kaip šias pašalinti? Pirmiausia ant jų padėkite ledo kubelį ir palikite. Po kelių minučių sugulėtas vietas iššukuokite šepetėliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi